Film Önerileri

In Time

Başrollerini Justin Timberlake ve Amanda Seyfried paylaştığı, Truman Show filminden hatırladığımız Andrew Niccol yönetmenliğini yaptığı filmde Batman filmlerinden hatırlayacağımız Cillian Murphy de yer almaktadır. IMDB Puanı: 6,7/10

İnsanların yaşlanmayı durdurduğu yakın bir gelecekte geçen filmde insanlar 25 yaşından sonra artık daha fazla yaşlanamayacaklarını fark ederler ve ölümsüzlüğün sırrına erişildikten sonra onları zorlu bir yol beklemektedir çünkü yaşlanamamaları onların vakitlerinin azalmadığı anlamına gelmez. Filmde, zamanın altın değerinde olduğu bu yeni dünyada insanlar, ölümsüzlüğün peşinde koşarak hayatta kalma mücadelesine girerler. Peki, bu bir ütopya mı? Yoksa Distopya mı? Film bütçeye göre oyuncu kadrosunu iyi ayarlamıştır. Kapitalizme bolca gönderme de bulunan film bu denli önemli bir senaryoyu daha iyi ve uzun bir şekilde işlese bence daha iyi olabilirdi. Bilim Kurgu/ Gerilim kategorisinde yer alan film kurgusal olarak açlığımızı giderse de gerilim anlamında sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Amanda Seyfried korku dalında aldığı ödül ile akıllara kazınsa da gelişen kariyerine nokta atışı bir film olmuş kesinlikle bu gelişime bir göz atmamız gerektiğini düşünüyorum.

Bizce bu film ölmeden önce izlenilmesi gereken filmler arasında yer alıyor!

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top