Film Önerileri

Inglourious Basterds

Başrollerinde Brad Pitt, Christoph Waltz ve Diane Kruger gibi oyuncuları bulunduran Oscar’lı yönetmen, Quentin Tarantino’nun yazıp yönettiği 2009 yapımı film birçok ödüle layık görülmüştür. Bu ödüllerden birçoğunu ise yardımcı erkek oyuncu Christoph Waltz almıştır. Film IMDB kullanıcıları tarafından 8,3/10 puanına layık görülmüştür.

Avrupa’nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından “Piçler” yakıştırmasıyla bilinen Raine’ın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme görevini üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar. Bakalım bu işbirliği onların hayati görevini nasıl etkileyecek? ABD, Almanya ve Fransa ortak yapımı olan bu filmde oyuncu kadrosunun gücü ve başarılı bir yönetmenin elinden çıkması bizleri 153 dakikalık keyifli bir yolculuğa çıkarmıştır. Brad Pitt hayranı olup da bu filmi seyretmemezlik olmaz. Yeri geldi aksiyon dolu sahnelerde yaptığı nükteli espriler ile bizi güldürmüş yeri geldiğinde de bize Türk dizisi draması yaptırıp gözümüzden yaş getirdi. Django ve Spectre filmlerinde de hatırladığımız genelde yan rolleri iyi oynamasıyla meşhur olan Christoph abimize de buradan bir teşekkür iletelim. ll. Dünya savaşının kurgulanmış bir senaryosu olan Inglourious Basterds Avrupa da gişe rekorlarını altüst ettiğini de söylemeden geçemeyeceğim. Sinema dünyasında birçok kişi tarafından başyapıt diye gösterilen bu filmi tarih meraklısı biri olarak sıkılmadan izlemiştim.

Bizce bu film ölmeden önce izlenilmesi gereken filmler arasında yer alıyor!

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top