Haftalık GElişmeler

iOS 13

19 Eylül saat 20.00 itibari ile indirebileceğimiz iOS 13 bizlere yepyeni bir görünüm sunacak. İşte detaylar:

Öncelikle iOS 13 gelmesinin ardından ay sonunda 13.1 sürümünün de geleceğini belirtmek gerek. Beta sürümünde tespit edilen sorunların 13.1 ile giderileceği belirtiliyor.

Yeni Apple güncellemesi bize ne vaat ediyor gelin birlikte bakalım:

Koyu Mod: Twitter, YouTube gibi uygulamalardan aşina olduğumuz bu özellik cihaz şarjını koruyacak diye umut ediyorum. Görüntü olarak da “klas” durduğunu söylemeliyim.

Portre Modu: Portre modlarında güncellemeler ve siyah beyaz portre modunun eklenmesi söz konusu. iPhone 11 ile birlikte sinematik kamera ve yazılım özellikleri üzerinde durduğunu ve kendini geliştirdiğini ilan eden apple daha kaliteli fotoğraf ve video deneyimini bizlere sunmayı amaçlıyor.

Fotoğraflar sekmesi ve fazlası: Fotoğraflar sekmesi yıllık, aylık, günlük olarak arşivleme seçenekleri sunacağından fotoğraflarımızı daha rahat bulacağız. Fotoğraf düzenleme bölümünde de değişikliğe giden Apple artık videoları da kırpma ve filtreleme özelliği getiriyor.

Güvenlik: iOS 13 tanıtımında güvenlik üzerinde epey duran Apple Facebook ile imzala, Google ile imzala seçeneklerine güvenli bir alternatif olarak Apple ile imzala seçeneğinin geleceğini de duyurdu. Bu durumun ufak bir farkı var, uygulamaların sorduğu mail gönderme sekmesini işaretlemediğimiz zaman Apple bizim mail adresimizi gizleyecek ve rastgele kodlama ile oluşturacağı mail adresi ile bizim bilgilerimizi gizleyerek uygulamaya girişi sağlayacak.

Harita: Haritanın güncellenmesi sözü bahis ancak ülkemizdeki durumunu geldiğinde öğreneceğiz, umarım daha efektif hale gelir.

Siri: Siri robotik konuşma sesinden kurtulup daha insansı konuşmaya başlayacak.

AirPods: Kulaklığın son derece satması ardında yazılımlar bu yönde de gelişim gösterdi. Gelen mesajları sesli olarak okutmak ve sesli komut ile mesajları cevaplamak mümkün olacak.

Memoji: Memojileri getiren Apple üzerinde çalışarak daha detaylandırılabilir hale getirdiği kişisel emojileri artık farklı mesajlaşma uygulamarında da paylaşılabilir hale getiriyor.

Tüm bu makyaj özelliklerin haricinde iPad ve iPhone iOS 13 ile mause bağlanabilir hale gelecek. Ayrıca yazılımsal ve görsel bir çok yenilik sunan iOS 13 iPhone X ile gelen yüz tanıma özelliğini geliştirerek daha kolay tanımayı sağlıyor.

iOS 13 hangi telefonlara gelecek?

  • iPhone Xs
  • iPhone Xs Max
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus

Daha fazla detayı Apple resmi sayfasından edinebilirsiniz.

Sevgiler.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top