Vizyondakiler

Jigsaw

Kategori: Korku, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Michael Spierig, Peter Spierig

Oyuncu Kadrosu: Tobin Bell, Math Passmore, Callum Keith Rennie, Laure Vandervoort, Paul Braunstein, Hannah Emily Anderson, …

Filmin Konusu: Tüm şehirde birbirinden özgün bir şekilde vahşice katledilmiş cesetler ortaya çıkmaya başlamıştır. Polis durumu araştırmaya başlar ama ortada mantıksız bir durum vardır. Tüm deliller John Kramer’i gösteriyordur. Mantıksız olan ise John Kramer’in yıllar önce ölmüş olmasıdır.

Fragman Hakkında: 

Şimdi dürüst olmak gerekirse Testere serisi artık biraz arapsaçına döndü. Jigsaw ile Testere sekizinci filmini çıkarıyor. Testere filminin iyi ekmeğini yediler adamlar cidden neyse fragmana geçelim biz. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla şehirde özgün ve vahşice katledilmiş cesetler ortaya çıkmaya başlıyor ve polislerin araştırmaları sonucunda ise delillerin ölmüş olan John Kramer/Jigsaw’ı gösterdiğini görüyoruz ama Jigsaw ölmüş olmalıydı. Bu olay yani (şehirde tekrardan cinayetler işlenmeye başlar ve işlenen bu cinayetlerde tüm deliller zamanında ölmüş olan katili gösterir.) olayı korku ve gerilim filmlerinde sıkça kullanılıyor(bunun da ekmeğini iyi yediler) bir detay ama sanırım tutuyor. Gerçi evet tutuyor sanırım çünkü insan fragmanı izlerken ya da filmi izlerken merak etmiyor değil. İşin içine gizem unsuru katmak filmi bence kesinlikle daha izlenilir kılıyor. Ayrıca ekstra oalrak belirtmek isterim ki klasik olan ve seri haline gelen korku filmlerinden biliyoruz ki  kötü adamlarımız genelde ölmez(Jason Voorhees, Freddy Kruger, Michael Myers gibi.) Oyuncular kısmına gelirsek dürüst olmak gerekirse çok fazla tanıdığım oyuncu yok diyebilirim. Tobin Bell tabi ki bildiğimiz, sevdiğimiz bir abimiz. Bunun dışında Smallville ve Bitten dizilerinden Laura Vandervoort ve Gangland Undercover ikinci sezonunda oynamış Hannah Emily Anderson bildiğim isimler diyebilirim. Fragmandan izlediğim kadarıyla söyleyebilirim ki oyuncular da oyunculuklar da başarılı olmuş gibi. Görsellik kısmına gelince film boyunca oldukça kanlı sahneler izleyeceğiz gibi duruyor. Testere serisi bunu hep yaptı ve yapmaya da devam edecek ama serinin sevenleri zaten bu durumu biliyordur.

Editör Notu:

Yani sonuç olarak konuyu toparlamak gerekirse Testere serisinin yeni filmi yine bir Testere filmi olmuş gibi duruyor. Serinin hayranları zaten filmi sinemada izlemek isteyeceklerdir. Filmdeki gizem unsuru ve katil kim mevzusu filmi izlemek için bir sebep olabilir. Tekrar sonuç olarak bolca şiddet sahnesi barındıracak, içinde gizem barındıran bu filmi izlemek mantıklı bir tercih olacaktır.(Tabi korku, gerilim filmi seven ve midesi sağlam olan arkadaşlar için)

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top