Vizyondakiler

Joker (2019)

Bu yazımda sizlere bugün vizyona giren Joker filmi hakkında bir şeyler paylaşacağım.

Öncelikle ilk fragman paylaşıldığında gerçekten herkesin yayınlanma tarihini iple çektiğini gördüğümü belirtmeliyim. Gerek bloglarda gerek youtube yorumlarımda insanlar Joaquin Phoenix’in performansını ve Joker solo filmini merakla beklediler. İşte o bekleyiş bugün itibariyle sona erdi ve Joker artık bizlerle daha filme gidemediğim için filmin eleştiri yazısını şuan yazamıyorum fakat en kısa zamanda onuda yazacağım.

Bunun dışında bu filme gitmenizi şiddetle tavsiye edeceğim, Joker sadece bir çizgi roman karakteri olmak dışında aslında ciddi sorunları olan ve bu sorunların arkasında toplumsal ve kişisel birçok problemin barındırdığı aramızdan bir insan. Bu zamana kadar gerçekten çok güzel Joker performansları izledik evet, fakat bu filmin Joker ‘ in gerçekten psikolojik dünyasını en iyi şekilde yansıtacağına eminim.

Film çıkmadan ise gerçekten hem Amerika da hem dünyada bir sürü filmi iyi yönde ve kötü yönde etkileyen gelişmeler de olmadı değil. Örneğin sinema salonların yüz boyası ile girmek yasaklandı, keza maske takarak bu filmi seyretmek de Amerika da yasaklandı. Tabii bundan 7 yıl önce Kara Şövalye Yükseliyor filminden sonra Colarado da 12 kişinin öldürülmesi üzerine böyle tedbirler alınması çok doğal.

Uzun lafın kısası bu aralar sinemaya gitmek isteyenlere kesin önerim Joker filmidir, hafta sonunuzu keyifli geçirmeniz dileğiyle 🙂

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top