Film Eleştirileri

Joker Eleştiri

Selam Millet, dün izlediğim Joker filmi hakkındaki yorumlarımı sizinle paylaşmaya geldim şimdiden iyi okumalar.

BU YAZI SPOILER İÇERMEKTEDİR!

Öncelikle bu filmi gerçekten çok beğendiğimi söyleyebilirim, filme giderken sadece bir DC sever olarak değil de iyi bir film seyircisi olarak gittim. Bunu biraz açmakta fayda var; film fragmanını paylaştığı andan ve yönetmenin açıklamalarından sonra normal bir süper kahraman, villain filmi beklemiyordum. Aksine daha çok Joker’in iç dünyasını Todd Phillips bakış açısı ve Joaquin Phoenix doğaçlaması ile izleyeceğimi biliyordum. Fakat filmin başlangıç anından itibaren ben bu kadar iyi işin altından kalkabileceklerini düşünmemiştim. Özellikle Joaquin Phoenix için bu film bir başyapıt olabilir hatta En iyi Erkek Oyuncu Oscar’ına aday gösterileceğini de düşünüyorum.

Joker filmini bence ileriye götüren bir etken de kamera açılarıydı. Bu konuda çok usta biri olmasam da birkaç gözüme çarpan sahneyi sizinle paylaşmak isterim. Birincisi Tren de dayak yediği sahneydi, bu sahnede ışık, metronun dışından ve içinden gördüğümüz sahnelerin geçişi gayet iyiydi. Ardından küçük bir detay olsa da iş yerinden ayrılırken tabelanın üstünü çizdiği sahnede beni etkileyen sahnelerden biriydi.

Filmin bence eksiği hatta hiç bu işe bulaşmasanız mı dedirten kesinlikle yan oyuncuların aldığı roldü, evet işin komedi tarafını iş arkadaşları biraz götürse de genel olarak diğer karakterlerin derdi ile dertlenemedim. Aynı zamanda işin içine WB’nin kattığı o Batman sahneleri ise çok üzücüydü. Adamlar her bulduğu filme aynı sahneyi koymayı bırakmıyorlar abi! Anladık tamam Bruce anne babasını kaybetti de gereksiz değil mi ? Özellikle filmin sonuna doğru zaten heyecanı yükselten gerginliği arttıran sahneleri Todd Phillips çok iyi işlemiş neden bozmak istersin ki?

Uzun lafın kısası filmi sadece Joker özelinde değil de Baş rolü ve Yönetmeni özelinde izleyince gayet keyif alabileceğinizi düşünüyorum. İyi Günler…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top