Filmler

Karakomik Filmler 2 Eleştiri

Cem Yılmaz’ın yeni ikilisi Deli ve Emanet görücüye çıktı. Filmi dün izleyip biraz da üstüne düşünüp arkadaşlarımla tartıştım bana göre ne iyi ne kötü gelin biraz konuşalım. İlk olarak Deli filmi ile başlamak istiyorum.

Deli

Deli belki de bu dörtlü içinde önermesini en çok sevdiğim öyküydü. Gelişme kısmı gerçekten ağır ilerleyen ama giriş-sonuç bağını çok iyi kuran bir öyküydü. İşte Karakomik Filmler 1 de en çok geliştirmesini istediğim şey bu bağ idi. Cem Yılmaz’ın gerçekten ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu gördüğümüz Büşra Develi, Cem Davran gibi oyuncuların çok tadında tam böyle sayko bir hikayeye uymaları beni en tatmin eden şeylerdendi. Özkan Uğur’un karakteri ne kadar komik olsa da çok fazla uzattığı replikler beni biraz sıkmadı değil, filmin gelişme kısmı biraz da bu yüzden beni düşürmüştü. Genel notum ise 7/10.

Emanet

Emanet bana çok iyi kurgulanmamış ve çok da dolu bir senaryo gibi gelmedi. Oyunculuklar için bir nebze izlenebilir ama hikaye olarak çok kendimi ekrana veremedim. Yer yer sıkıldığım da olmadı değil. Şunu belirtmeliyim 1 saat içinde en çok keyif aldığım yer kesinlikle Saba Tümer Neredesin Sen konseptiydi. Televizyonlarda her zaman gördüğümüz bu aile dramı ile çok iyi dalga geçilmiş ve absürt replikler ile süslenmiş bir sahneydi.

Özetle ben Karakomik Filmler 1 tecrübesine göre daha iyi olduğunu düşündüğüm bu yapıma hepinizin gitmesini tavsiye ederim fakat söylemeden geçmeyelim keşke bu 4 hikaye çekilirken arada biraz zaman olsaymış çünkü bundan sonra gelecek 4 hikayesinde çok ciddi bir kalite artışı olacağını düşünüyorum. Keşke bu 1 ve 2 arasında da biraz fazla geri dönüş alsaydı Cem Yılmaz. Peki siz Karakomik Filmler 2 hakkında ne düşünüyorsunuz ? Yorumlarda belirtirseniz sevinirim 🙂

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top