Film Eleştirileri

Karakomik Filmler

Merhaba arkadaşlar bu haftanın ve belki de bu senenin en çok tartışma yaratan yerli filmi olan Karakomik filmleri izlemiş bulunmaktayım. 2 film üzerinden yorumlarımı paylaşacağım.

Öncelikle genel bir yorum yapmak gerekirse tabii ki Cem Yılmaz çıtasının altında filmler yorumuna katılıyorum fakat insanlar bu yorumu yaparken şunu unutuyorlar aynı zamanda 1’er saatlik iki film denemesi de Cem Yılmaz için bir ilkti. Kesinlikle iki filmi de beğenmedim fakat bu filme gidilmez gibi bir yorum da yapmayacağımı şimdiden söylemeliyim.

İlk seyrettiğimiz 2 Arada filmi Cem Yılmaz ve Zafer Algöz oyunculuğu dışında hiçbir şey vaat etmiyor diyebiliriz. İçinde bazı sosyal mesajlar ve güzel noktalamalar vardı evet ama senaryo olarak kesinlikle sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Çünkü çok basit ve her aşaması tahmin edilebilir bir yapım olmuş, bundan ziyade filmin akışına kendinizi kaptırmanız gerçekten çok zor. Bu filme puanım 4/10.

İkinci film Kaçamak ise seyir zevkini biraz daha yükseltiyor diyebilirim. Bu sefer Cem Yılmaz ve arkadaşları küçük bir uzay macerası yapıyor, yer yer çok iyi şakaların olduğu ama gene kendimizi filme kaptırmak da çok zorlandığımız bir yapımdı. Özellikle uzaylı rollplay’i kısmı beni kahkahalara boğsa da salondan çok da mutlu ayrılamadım. Bu filme puanım 6/10.

Özetlemek gerekirse iki filmin de kendi içinde bir hayli problemi vardı ve sinemaya giderken Cem Yılmaz ismini ve o oyuncu kadrosunu görünce beklentim de bir o kadar artmıştı. Bu beklentimin karşılanmaması beni üzse de ben olaya iyi yönden bakmak istiyorum, böyle bir film tarzını Türkiye de ilk deneyenlerden biri olan Cem Yılmaz vizyonu Ocak 2020 de gelecek diğer 2 yapımla kalitesini gösterecektir diye düşünüyorum. Bir seriyi çok fazla kurcalayıp kendini tekrar etmeyen ve yeni şeyler deneyerek kaliteli işler çıkartması beni ve bence kaliteli seyirciyi mutlu ediyor. Eğer sizde yeni bir tarzı görmekten mutluluk duyacaksanız ve çok büyük beklenti ile gitmem diyorsanız bu filmi kesinlikle öneririm.

“Bİ GORA DEĞİL” – Isaac 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top