Oyunlar

Kaybolan Oyun Ruhu

1996 doğumlu biri olarak oyunun gelişimine canlı canlı şahit oldum. Wining Eleven, PES 06 gibi efsane oyunları oynayarak büyüdüm ve büyüdük. O zamanlar oyuncu insan azdı, en azından çok yaygın değildi ama oyun oynayan insanın bir farkı oluyordu. Şu zamanlarda oyun mantığı çok değişti. Teknoloji ile beraber artık sanal gözlüklere kadar geldik. Aslında bahsetmek istediğim oyun yapımcılarının artık oyunları insanların oynaması için değil, insanların oyun zaaflarını kullanarak onlardan para kazanmak düşüncesine geçtiğine inanıyorum. Eskiden DLC dediğimiz ek paketler oyunun üzerine bir hikaye olarak gelirdi ama artık oyunlar ilk çıkışlarında eksik senaryoyla çıkıyor ve peşinden eklentilerle beraber oyun bütünleşiyor. Zaten oyunlara dolu dolu para harcıyoruz bide bu eklentiler 2 katına çıkarıyor masrafları. Küçük kardeşlerimizi korsan oyun indirmeye itiyor. Küçük kardeşlerimiz demişken az önce söylediklerimle şimdi kendim çatışacağım. Her ne kadar pahalı olsa da oyun yaşı oldukça düşük. Eskiden oyunlara verilen paralar yarı yarıyaydı ama bu kadar çok oyuncu yoktu. İlginç…

Artık insanlar konulardan ve senaryolardan çok oyunun grafikleriyle ilgileniyor. Bu ilgi aslında piyasayı canlandırıyor. İstek doğrultusunda yapımcılar daha çok para harcıyor ve daha çok para alıyor. Talep ve arz doğrultusunda herkes mutlu gibi..

Bizde 200 liralara oyunlar almaya devam edelim.

 

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top