Kategorize

KAZAK VE ELBİSENİN BÜTÜNLEŞMESİ…

Herkese merhaba, bu yazımda sizlere kazak elbise modellerinden, yani uzun kazaklarımızı elbise olarak nasıl kombinleyebileceğimizden bahsedeceğim. Kış aylarında olduğumuz bugünlerde elbiselere düşkün hanımlarımıza en güzel seçeneklerden biri hem üşümeyecekleri hem de sezona uygun parçalardan biri olan uzun kazaklar kurtarıcı oluyor diyebiliriz. Şimdi gelin kazaklarımızı nasıl elbise olarak kullanabiliriz, neler takıp, nasıl renklendirebiliriz bir bakalım…

Yukarıda görmüş olduğunuz kombin bütünüyle güzel görünüyor. Detaylara girecek olursak bu bol ve kalın kazak elbise uzun deri bir çizmeyle kombinlenmiş. Çizmenin renginin siyah olması hoş olmuş kazağın soluk rengini bir anda ayağa kaldırmış diyebiliriz ayrıca derinin parlak görüntüsü de başka bir hava katmış. Koldan asmalı küçük çanta bir tık daha gözükür ve büyük olabilirmiş. Bir diğer eleştirim ise boğazlı olduğu için saçlarını tepede ya topuz ya da dağınık doğal bir atkuyruğuyla tamamlasa çok daha şık duracağını düşünüyorum. Bu tarz kombinler de benim olmazsa olmazım kesinlikle kemerler. Bir kemer dokunuşuyla her şeyi mükemmel gösterebilirsiniz. Bu kombin de hafif kalın tokalı bir kemer hayal ettiğimde çok daha güzel olacağını söyleyebilirim. Ama tabii kemer daha çok sizin tercihinize kalan bir aksesuar. Bütünüyle de kullanılabilecek bir kombin.

Gigi Hadid’in kazak elbise kombinini inceleyecek olursak, gayet şık görünüyor. Hafif desenleri olan bu boğazlı gri kazak kendisinin boyuna oldukça uygun bir seçim olmuş. Yine deri bir çizmeyle kombinlenmiş bu kazak elbise, çizmelerin rengiyle de uyum içinde ayrıca deri çizmenin desenleri ile elbisenin desenlerinin uyumuna bayıldım. Saçlarının geriye taranmış olması, atkuyruğu veya topuz beklentimi karşılamasa da tamamen açık olmadığı için sevdim. Belki kulağına gümüş renklerde bir halka küpe takabilirmiş. Kombinin de tek kafama takılan nokta çanta oldu. Renginin bütüne uymadığını ve birazda olsa göz tırmaladığını düşünsem de genel hatlarıyla bayıldım. Ve tabii bu elbise içinde bir kemer düşünecek olursam bu sefer tercihim ince, düz ve sert bir kemerden yana olurdu.

Hep çizmelerle kombinleyecek değiliz ya biraz da başka seçimlere göz atalım. Yukarı da görmüş olduğumuz kombinler de onlardan biri. En başta ki kazağın rengi inanılmaz güzel ve kış aylarına uygun. Çanta tam olarak görmek istediğim gibi büyük belki modelinde değişiklik olabilir. Ayakkabı olarak kısa siyah bir bot seçilmesi de gayet hoş ve çizmenin dışında alternatif olmuş. Saçın atkuyruğu olması ise harika. Diğer beyaz kazak elbise kombinin de yine kısa bir bot kullanılması güzel. Üstüne attığı şal ise cuk oturmuş resmen. Ortada ki kombine pek anlam veremesem de siz siz olun kazak elbiseleri yazlık ayakkabılarla kombinlemeyin diyebilirim. Daha çok çizme ve botlarla kombinlemenizi öneririm. Toparlayacak olursak benim için kazak elbise kombini demek, çizme, bot, büyük çanta, toplanmış saç ve kemer demek. Bu parçalarla gayet şık bir kış kombini oluşturabilirsiniz. Sevgiler…

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top