Spor

Kuzey Batı Grubu Eleştiri #1

MINNESOTA TIMBERWOLVES

24-15 ile Batıda 4. Takım konumunda bulunan Tom Thibodeau’nun öğrencileri geçen maçı 1 sayı farkla Brooklyn’e kaybederek gene eleştiri oklarını üstünde topladı. İlk beş oyuncularının yaklaşık 35 dakika üzerinde oynaması akıllara şu soruları getiriyor. Neden bu kadar fazla bench oyuncusu alıp oynatmıyorsun Tom kardeş? Sıralama olarak bulundukları yer ne kadar sükseli gözükse de bu ivmeyi playofflar da devam ettiremeyeceklerini inancım tam. Çünkü bu hocayla bu lig gitmez arkadaş! İstatistiklere baktığımızda genel olarak takımın tek sorunu ribaund ligin ilk 15 takımı içerisinde bile bulunamayan Minnesota da ciddi bir uzun forvet değişikliği gerekiyor hem şut hem de ribaund anlamında daha kaliteli bir oyuncu alınması gerekir.

OKLAHOMA CITY THUNDER

24-9-10 (Sayı/Ribaund/Asist) ortalaması ile ligin bu yılda insanüstü bir basket oynayan Russel ve arkadaşları sezonu 21-17(G/M) ile 5.sırada götürüyor. Daha bir hafta önceye kadar 8. 9. Sıralarda gezen ekip istediği ivmeyi bir türlü yakalamakta zorlanıyor. Neden diye sormaya gerek yok çünkü adamlar 5 kişi ile koskoca NBA sezonunu geçirmeye çalışıyor abi! Big Three kurdunuz eyvallah ama o bench ile olmaz Abrines, Grant, Felton gibi oyuncular zaten 3 maçta bir kendini gösterebiliyor bu sezon tek beklentim ilk turu geçmeleri olur. Ama riske girip draft hakları ile bir takas kovalarlarsa o zaman işler değişebilir bekleyip göreceğiz.

DENVER NUGGETS

Garry Harris çıldırmaya devam ediyor Jokic de onu destekliyor bakalım son sıralardan playoff’a girmeyi başarabilecekler mi? Önümüzde ki 2 sene de Jokic üzerine takım kurmayı düşündüklerini söyleyen yöneticiler ve teknik ekip neden bu kadar inançlı çözebilmiş değilim. Çaylak yıllarını geride bırakmış bir oyuncu olmasına rağmen lige dominantlığını koyan bir yıldız olamadı.(Davis, KAT vb.) Bence tam olarak yapmaları gereken şey bu sezon sonunda Jokic, Harris, Jamal Murray gibi oyuncuları takaslayabilirler. Böylece bir yıldız alıp etrafına kadro kurmaları daha kolay olacaktır yanılmıyorsam bu sezon 19.sıradan bir draft hakkına da sahipler OG(Toronto’nun çaylağı) gibi bir yetenek kapabilirler.

PORTLAND TRAIL BLAZZERS

Kaç sene oldu hocam Lilard-McCollum denemesi tutmuyor işte. Gerçekten bana ligde en sempatik gelen takımlardan biri olan Portland da sakatlıklar peşlerini bir türlü bırakamadı. Bu sene ben playofflara giremeyeceklerini ve bu ikilinin ayrılacağını düşünüyorum vakit geldi. İstatiksel olarak eleştiri üzerine eleştiri yağdırabiliriz. Ligin en az asist ortalamasına sahip takımı olmaları ve en az top çalan sondan 4. Takım olmaları onların en zayıf yönleri. Gelişen ve evrimleşen oyundu koşup topu dağıtacağız hocam bunu da biz mi söyleyeyim.

UTAH JAZZ

Son 5 maçın 4’ünü kaybeden Utah da işler hiçte umulduğu gibi gitmiyor. Rudy Gobert’in sakatlığı Rubio’nun şutunu geliştirememesi derken 16-22 (G/M) bir seriyi yakaladılar. Onlar için bu sezon en iyi söylenebilecek şey ise Mitchell’ın performansı. Çaylak sezonunu çok iyi geçiren ilk 5 oyuncu içinde desek yalan olmaz kendine güveni ve iyi bir dış şuta sahip olması Utah için büyük şans. Eğer takas dönemini iyi geçirmezlerse pek bir hedefleyecekleri başarı olamaz fakat iyi bir oyun kurucu ile bir alevlenme ivme yakalayabilirler.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(6 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top