Dizi Önerileri

Legion

Bugün ele alacağımız dizi; ortalamanın üstünde süper kahraman dizisi bulamadığımız döneme bir ilaç olarak tasarlanmıştır. Tabii ki bu ilacın sahibi de Marvel ve Fx kanalının birleşimi olan Legion.

 

-İlk olarak ele almamız gereken mesele dizinin konusu;

Marvel’ın ünlü X-Men evreninde geçen yeni dizisi Legion ile karşınızdayız. Dizide çocukluğunda şizofreni teşhisi konan, hayatını hastanede geçiren 30’lu yaşlardaki David Haller’ın hayatı hastaneye yeni gelen Syd ile tanışmasıyla değişiyor. Duyduğu seslerin gerçek olabileceğini fark eden David’in hastaneden kaçmasıyla beraber, tanıştıkları terapist ve ekibi sayesinde ikili başka dünyalara yol alıyor.

-Şimdide oyuncu kadrosu ve dizinin arka planına göz gezdirelim;

Dizinin başrolün de Beauty and The Beast ve The Guest filmlerinden hatırlayacağımız mimiklerini çok iyi kullanması ile bilinen Dan Stevens bulunuyor. Süper kahraman dizisi olduğu için ne kadar başrol Dan Stevens başrol olsa da onun kadar dizi için önemli olan bir karakter de kuşkusuz Sydney Barrett’dır. Bu karakteri ise daha yeni tanımaya başladığımız güzel oyuncu Rachel Keller oynamakta.

Filmin arka planında ise büyük yükü omuzlayan Noah Hawley var. Noah hem filmin yapımcılığını hem de yazarlığını üstlenmiştir tabii ki Noah abimizi Fargo dizisinden hatırlayanlar da olacaktır.

 

Unutmadan söyleyelim dizi daha ilk sezonunu bitirmeden 2. Sezon onayı da almıştır.

 -Neden izlemeliyim?/Neden İzlememeliyim?

Çizgi roman severler ekran başına ister Marvel sever ister DC sever olun bu yapıt iki farklı dünyanın da izleyip kendini bir sonraki projelerinde geliştirmeleri için adeta bir ders niteliğinde.

Dizinin ilk bölümlerin de hiçbir şeyi kavratmayan fakat ilerleyen bölümlerde olay örgüsüne kaptırtan ve size mükemmel keyif veren sahnelere sahip bu yapıtı izleminizi şiddetle öneriyorum.

“Kardeş biz çizgi roman okumuyoruz bize neden bir şey söylemiyorsun?” Diyenleri duyuyor gibiyim eğer ağır işleyen senaryolardan ve fantastik güçlerden hoşlanıyorsanız doğru adrestesiniz.

 

Bu kadar övdün abi peki neden bu diziyi izlemeyelim? Hemen birkaç sebep sayalım; Herkes doğaüstü olayları sevmez yâda saçma gelebilir eğer böyle düşüncelere sahipseniz diziden zevk alamazsınız. 2. Olarak Fx’ in kanalının dizileri değerinin altında kalması ve sosyal medyadan yediği “dizi senaristleri her şeyi yarıda bırakıp diziyi bitiriyor”,“bu diziye sezon iptali mi gelir” eleştirilere takılı kalan arkadaşlarda pek keyif alamayacaktır.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top