Dizi Önerileri

MANHUNT:UNABOMBER

Selam millet, bugün karşınıza Manhunt:Unabomber dizisiyle çıkıyorum. Mindhunterdan hemen sonra izlediğim bu diziyi sizlere bir an önce önermek istedim.

Öncelikle dizi 1978-1995 yılları arasında anarşist Ted Kaczynski’nin bombalı eylemlerini ve onun felsefesini konu alıyor. Dizinin ilk başlarında yüzünü göstermese de yayınladığı manifesto ve yazılar sayesinde onun ile ilgili çıkarım yapabiliyoruz. Hatta çıkarım yapmak ile kalmayıp kendisini inandırıyor bile diyebiliriz. Dizinin bir diğer önemli karakteri ise John Fitzgerald, Ted’in manifestosundaki dili analiz edip onun davranışlarını ön görmeye çalışıyor ve aynı zamanda onun profilini çıkarmak ile uğraşıyor. Zaten mesleği de profil uzmanı fbi ajanı desek yeridir.

Dizi Mindhunter kadar ağır gitmiyor bunun kesinliğini size verebilirim çünkü mini dizi oluşu seyirciye birçok şeyi hızlı aktarmalarını sağlamış. Tabii bu safhada bir şeyler yenilip yutulmamış aksine küçük detaylar bile çok güzel işlenmişti. Bunun dışında en çok keyif aldığım sahneler kesinlikle Fitzgerald’ın dil analizi yaptığı aşamalardı gerçekten çok keyifliydi aynı bir bulmacayı çözer gibi.

Manhunt:Unabomber dizisini eğer sıkı bir dram izleyicisiyseniz şiddetle tavsiye ediyorum.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top