Dizi Önerileri

Masum (2017)

Uzunca bir süredir dizi önerisi yapmıyordum fakat bugün karşınıza birçoğumuzun ismini duyduğu ama abi başka zaman izlerim diye ertelediği bir dizi ile geliyorum. Masum. Yönetmenliğini Seren Yüce’nin yaptığı yerli internet dizisinin oyuncu kadrosu ise epey şahane.

Ali Atay, Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Okan Yalabık, Tülin Özen ve Mehmet Özgür gibi tecrübeli isimlerin bu senaryo için en doğru cast seçimi olduğuna inanıyorum. Özellikle diziyi bu kadar sevmemin sebebi kesinlikle oyunculuklardı. Haluk Bilginer’in zaten koyduğu çıtadan bahsetmeye gerek yok, mükemmel monologlar ve iç çatışmalı bir karakteri bize yansıtışı harikaydı. Fakat benim en çok ilgimi çeken ve en kaliteli oynayan kişi kesinlikle Okan Yalabık oldu. Kendisi hastalıklı bir bireyin gösterebileceği tüm tepkileri kameraya yansıtmakta çok başarılıydı.

Masum dizisini bu kadar güzel yapan şeylerden biri de kesinlikle senaryonun çok kısa ve etkileyici bir zaman aralığında geçmesi diyebilirim. Normalde eş zamanlı yapımlarda biraz problem olabiliyor, sert geçişler yada iki zamandan birini iyi aktaramama gibi fakat ben bu sorunu çok da yaşamadım aksine hikaye çok güzel aktı.

Kendi ilgim ve bilgim dahilinde ortalamanın üstü bir görüntü yönetmenliği de olduğunu söylemeliyim, özellikle çekilen dağ sahnelerinde çok iyi sekanslar vardı.

Uzun lafın kısası Masum dizisini izlemediyseniz şiddetle öneriyorum, İyi seyirler 🙂

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top