Film Önerileri

Metallica Through the Never

Metallica Through the Never(2013)

Filmin başrollerinde filmin adından da anlaşılacağı gibi Metallica üyeleri James Hetfield, Kirk Hammett, Lars Ulrich, Robert Trujillo ve Amazing Spider-mandeki green goblin rolünden hatırlayabileceğiniz Dane DeHaan oynuyor. Filmin yönetmenliğini ise Predators filminin de yönetmeni olan Nimrod Antal üstleniyor.

Filmin konusu ise grubun turnesi sırasında sahne arkası ekibinde görev alma şansı yakalayan bir genç adam, hayati bir göreve atanır ve biz genç adamın maceralarını Metallica şarkıları eşliğinde izlemeye başlarız.

Şimdi öncelikle bunun bir konser filmi olduğunu aklımızdan çıkarmamız gerek çünkü film çoğunlukla konser görüntülerinden oluşuyor. Eğer buraya kadar bir sıkıntınız yoksa hala daha olsun ben izlerim ya diyorsanız filmin kendimce artılarına ve eksilerine geçmek istiyorum.

Öncelikle filmin benim için olumlu olan taraflarına bakmam gerekirse;

Arkadaşlar ben bir Metallica hayranıyım ve çoğu konserini izlemişimdir ama bu filmdeki sahne şovları, şarkı performansları gerçekten ama gerçekten üst düzeydi. Metallicaya da müziğe de kesinlikle doyuyorsunuz.

Filmin konserler dışındaki kahramanı olan Trip (Dane DeHaan) karakterinin dışarıda yaşadığı olaylar giren müziklerle kesinlikle çok ama çok gaz olmuş. İnsanı gerçekten etkiliyor ve coşturuyor diyebilirim.

Şimdi gelelim olumsuz kısımlarına;

Dürüst olmak gerekirse filmde adamakıllı bir konu, bir konu bütünlüğü yoktu diyebilirim. Yani filme pek film olarak bakamıyoruz.

Wherever i may roam şarkısının tamamı çalınmadı. Bu biraz can sıkıcıydı.(En azından benim için çünkü efsane şarkı yani.)

Sonuç olarak

Film dediğimize bakmayın elimizde pek bir film yok. Konserin üstüne eklenmiş, sadece konser izleyip sıkılmayın diye konulduğu belli olan çoğunluğu aksiyon içerikli sahneler var ama dediğim gibi bir Metallica hayranı olarak Metallica’yı sahnede öyle hayvani diyebileceğimiz bir performansla izlemek beni tatmin etti.

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top