Film Önerileri

Midsommar

Ülkemize “Ritüal” ismi ile giriş yapan filmin oyuncu kadrosunda Florence Pugh, Jack Reynor, Will Poulter, William Jackson Harper, Vilhelm Blomgren gibi oyuncular bulunuyor. Filmin yönetmenliğini ise Hereditary filmi ile oldukça övgü kazanan Ari Aster üstleniyor.

Filmin konusuna ufak bir şekilde değinecek olursak, Dani (Florance Pugh) yaşadığı büyük trajediden sonra erkek arkadaşı Christian (Jack Reynor) ve arkadaşlarıyla birlikte İsveç’te bir komün’ün geleneksel olarak düzenlediği bir midsommar festivaline katılırlar. Doğanın içinde, çiçeklerle bezeli bu cenneti andıran mekanı oldukça seven gençler, bu masum gözüken komün ve yerin aslında pek de masum olduğunu görürler.

Filmin özetini tam olarak yansıtamadığımı düşünüyorum çünkü bu okumaktan ziyade görmeniz gereken bir film çünkü görsellik filmin en güçlü yanlarından bir tanesi, pek çok güçlü yanıyla beraber. Konu anlatımı, sinematografi, oyunculuklar (bir hereditary olmasa da tabi) her yönüyle olmuş bir film. Ben Hereditary filmini çok beğenmiştim ve Ari Aster’ın bu filmi yaptığını duyunca oldukça heyecanlanmıştım ve büyük bir beklenti içine girmiştim. Sağolsun, Ari aster heyecanımı da beklentimi de boşa çıkarmadı ve kesinlikle Hereditary kalitesinde bir iş çıkardı karşımıza. Yalnız gore sahneler ve çıplaklık bu filminde de var. Bunlardan rahatsız oluyorsanız ve korku filmi sevmiyorsanız belki izlemeyebilirsiniz ama eğer benim gibi bir korku filmi severseniz kesinlikle bakın. Evet, belki sinemada izleyemedik ama ben bu filmi mutlaka bir yerlerden bulup izlemenizi tavsiye ederim.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top