Dizi Önerileri

Mindhunter

Bu yazımda sizlere izlerken çok etkilendiğim ve yeni sezonu bu hafta gelmiş olan bir diziden bahsetmek istiyorum. MINDHUNTER.

Netflix içeriklerinde bir öznel sıralama yapmam gerekse kesinlikle bu diziyi ilk üçüme alırdım. Gelelim bu dizinin konusuna; iki FBI ajanı kendi uğraşları ile açtıkları bir birimde seri katiller ile konuşup onların davranışlarını inceliyorlar. Bu davranışlardan elde ettikleri çıkarımlarla ise seri katilin tanımını yapıyorlar diyebiliriz.

Dizinin ilk sezonunu geç izleyenlerden biri olduğum için bu yazıyı yazmak için ikinci sezonu beklemek istedim. Dizi ilk sezonuyla kendini gerçekten alanında ön plana atan bir yapım olduğunu belli ediyor. Holt McCallany
ve Anna Torv gibi tecrübeli oyuncuların yanında Ajan Holden Ford rolünde Jonathan Groff bulunuyor. Bu ekibin isimlerini saymak istedim çünkü gerçekten diziyi bambaşka bir boyuta taşıyorlar. Onların konuşmalarını ve analizlerini incelerken bir dizi izlediğinizi unutup belgesel izlermiş gibi oluyorsunuz. Gerçekliğin bu denli aktarıldığı bir yapım son dönemlerde oldukça az sayıda var.

Bir diğer yandan analizlerin uzun sürdüğü sahneler belirli bir kitleyi bu diziden soğutuyor olabilir. Kaldı ki burada tamamen iş izleyen kişilere düşüyor çünkü dizi tamamıyla psikolojik bir süreç içinde ilerliyor. Bir başka nokta ise kesinlikle görüştükleri seri katilleri canlandıran oyuncular, bu konuda çok iyi bir cast seçimi yaptıklarını düşünüyorum. Özellikle benim favorim ise Ed Kemper karakterini canlandıran Cameron Britton.

Toparlamak gerekirse ilk iki sezonu yayınlanmış bu diziyi yukarıda anlattığım psikolojik süreçler, suç tespitleri gibi durumlardan hoşlanan herkese öneririm. İyi Seyirler…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top