Film Önerileri

Miracle in Cell No.7

Herkese merhaba, bir önceki yazımda izleyiciyi içine çeken, gizemli-gerilimli film arayanlar için bir film önermiştim bu yazımda ise; yalnız izlerken şöyle yastığı ısırarak ağlamalık, efendime söyleyeyim birkaç kişiyle izlerken gizliden göz yaşlarınızı silmelik,  gülerken bir yandan da iç çekmelik bir film arayanlar için film önereceğim. Ooo var mıymış ya öyle film diyenleri duyar gibiyim. Varmış efendim varmış.

Öncelikle Güney Kore sinemasını beğenmeyen ve hep önyargılı yaklaşan biri olarak adamların ortaya gerçekten kaliteli bir iş çıkardığını, hem güldürdüklerini hem de ağlattıklarını net olarak ifade etmek isterim.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Lee Hwan-kyung’ un yaptığı filmimizin 2 saat olduğunu görünce sıkılırım ben ya diye kapatmayın lütfen çünkü filmin ilk dakikalarından itibaren samimiyeti, baba-kız arasındaki o sıcacık sevgiyi hissedeceksiniz. Spoiler verenler bizden değildir diyerek çok detaya girmeden kısaca konusundan bahsetmek isterim ama; kızını çok seven zihinsel engelli bir babanın üzerine atılan ağır suç nedeniyle cezaevine gönderilmesi, idamla yargılanması, mahkûm arkadaşları ile arasında oluşan farklı bir bağ ve dünyalar tatlısı bir kızın babası ve onun mahkûm arkadaşlarıyla arasında geçen diyaloglar trajikomik bir şekilde beyaz perdeye yansıtılmış filmimizde.

Kenarda köşede kalmış, içinizi ısıtacak, belki film bitince şöyle sıkıca babanıza sarılmanıza vesile olacak sıcacık bir film… İzlemeniz, izlettirmeniz şiddetle tavsiye edilir!

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top