Oyun Haberleri

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Hocam oyun oynayarak para kazanmak haram mıdır?

Aslında konumuzla pek alakalı olmasa da güzel bir soru, ilgili arkadaşlar mesaj atsınlar merak ettim.

Şimdi asıl konumuza dönelim, bildiğimiz üzere E-spor ile beraber  oyunlardan para kazanmak hatta artık bunu meslek haline getirmek legalleşti. Önceden köşe başında ki İnternet kafeler de turnuvalardan para kazanabilirdik, o da küçük çaplı hediyelerdi. Hayatımıza E-spor girdi ve olaylar çok farklı olmaya başladı. Meblalar arttı, oyuncu katılımları arttı, reklamlar arttı derken artık ciddi bir para kazanma kaynağı oluştu.

Peki E-spor oyunculara neler kazandırdı?

Online oyuncular artık sadece vakit geçirmek için değil profesyonel olmak için çalışmaya başladılar. Beşiktaş, HWA, Dark Passage, SuperMassive gibi takımlar kuruldu ve iyi işler çıkmaya başladı. Artık Türk liglerinin finalleri televizyonda yayınlanmaya başladı. Katlanarak da büyümeye devam ediyor.Evimizden para kazanabilir hale geldik.

Peki ilerde bizi neler bekliyor?

Şahsi fikrim bundan en geç 3 sene içerisinde yayıncıların kullandığı Twitch adlı uygulamanın bir televizyon kanalı haline gelebileceği.Bence televizyonlarda güzel ve başarılı bir kanal olacağına inanıyorum.Bu dediğim televizyon kanalı, eğer yapılırsa inanıyorum ki çok farklı bir boyut kazanacak ve çok farklı para kazanma kaynakları oluşacak.Düşünsenize TV8 Oyun ya da A Oyun.

Yeni ilginç ve yaratıcı formatlar da bulunacaktır ve Türk oyun sektörünün de önü açılacaktır.

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top