Film Önerileri

Pelé: Birth of a Legend

IMDb; 7,3/10

Yayın Tarihi: 2016

Oyuncu Kadrosu:  Vincent D’Onofrio, Kevin de Paula, Rodrigo Santoro

Yorumum: Zimbalist kardeşlerin yazıp yönettiği, dünya futboluna adını altın harfler ile yazdırmış “Edison “Edson” Arantes do Nascimento ” ismiyle veya kısaca Pele lakabıyla tanıdığımız bu efsane futbolcunun hayatı konu alınıyor filmde. Pele’nin gerek kişisel hayatı gerekse futbol hayatı birbirinden ayrı incelenemeyecek kadar bağlı. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık filmde bu bağ bize o kadar hissettirilmişki adeta futbolcu olası geliyor insanın. Büyüklerimiz tarafından söylenen ” Zahmetsiz rahmet olmaz.” sözü gerçekten bu filmin ana fikri olabilir. Filmin birazda teknik detaylarından bahsedelim. O zamanın Brezilyası kameraya güzel yansıtılmış teknik bir kaç sorun olsada filmin bütünlüğü bozulmamış diyebiliriz. Spor ve Sanat filmlerinde en çok dikkat ettiğimiz şeylerden biri ise müziktir. Benim bu konudaki eleştirim A. R. Rahman abimize, çapı bu kadar büyük olan Spor filmleri arasında gerçekten efsaneleşecek bir filme yakışır müzikler olmamış. Brezilya kültüründe müziğin yeri çok ayrı olduğu için bu yapıcı eleştiriyi yapmak zorundayım. Fakat bunu söyledim diye aman ön yargı ile yaklaşmayın arkadaşlar müziklerin sadece daha iyi olabileceğini savundum. Oyunculukları gayet yerinde bulduğumu belirtmek isterim genç oyuncularında iyi iş yaptığı, film üzerinde büyük bir emeğin olduğu çok belli oluyor. Eee efsaneye yakışır bir filmde böyle olmalı!

Spor ile ilgilenin ilgilenmeyin bu filmin size çok fazla şey katacağına eminim. Sadece Futbol dünyası için değil insanların gerçekten hayallerini ve yaptıkları işi ciddiye aldıklarında neler başarabileceklerinin öyküsü bu. Pele’nin öyküsü…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 4,50, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top