Film Önerileri

Prisoners

Oyuncu kadrosunda Hugh Jackman ve Jake Gyllenhaal gibi iki usta oyuncuyu bulunduran bu filmin yönetmenliğini ise Enemy veya Arrival filmlerinden hatırlayacağımız Denis Villeneuve yapmaktadır. IMDB puanı: 8,1/10

Şükran Günü bir araya gelen iki ailenin küçük çocukları ortadan kaybolur. Bununla birlikte Hugh Jackman’ın oynadığı Keller Dover karakteri, genç ve yetenekli bir dedektiften(Jake Gyllenhaal) yardım ister. İlerleyen dakikalarda oldukça gerilim sahnelerine tanıklık eden bu film de bakalım aileler çocuklarını bulabilecekler mi? Yazımın başında “usta” diye nitelendirdiğim bu iki adamın oyunculuğu filmin izlenmesi için yeterlidir. Kendisini Wolverine karakteriyle özdeşleştirdiğimiz Hugh abi sinir krizleri vb. hareketleriyle bize korku dolu anlar yaşatmıştır. Biraz da Jake den bahsetmeden olmaz. Filmlerde ki boş bakışlarıyla sempatimizi toplayan Jake’den bir Oscar beklememiz de hakkımızdır. Aldığı puanın tam olarak hakkını veren bir film olmuş Prisoners. Gerilim sahneleri ve dram sahnelerini dengeleyen bir senaryo olması bizlerin sıkılmadan 2 saat 33 dk’lık bir film izlemesini sağlamıştır.

İzlersem Ne Kazanırım?

Hugh Jackman hayranı olan ve ağır işleyen senaryoları seven arkadaşlar kesinlikle bu filmi izlemenizi tavsiye edeceğim.

İzlersem Ne Kaybederim?

Parçaları birleştirmek üzerine giden filmler de bir takım insanlar olayları takip etmekten yorulup uyuya kalabilir. Arkadaşlar bu düşüncelere sahipseniz filmi izlemenizi tavsiye etmeyeceğim.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top