Filmler

ROMA

En iyi yönetmen Oscar ödüllü Alfonso Cuaron’un eşi ile problemleri ve otizmli olarak doğan çocuğu sebebiyle yönetmenliğe ara verdikten sonraki ilk filmi olan Roma sinema ve sanat severlerin hem duygularını hem de gözlerini doyuruyor.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, Gravity gibi filmlerin de yönetmenliğini yapan Alfonso, yeteneklerini sonuna kadar kullandığı ve sizi derinden etkileyen oyunculukların olduğu bir aile dramını perdeye aktarmış. Film başından sonuna kadar bir hayat kesitinin tam içine dalmışsınız gibi hissettiriyor. Zaten orada olan bir ailenin yaşamına zaman zaman tanrı zaman zaman ise kişi bakış açısıyla dahil oluyorsunuz. Hikaye Hollywood sinemasına alışkın büyük bir kitle için yavaş, durağan gelebilir ancak uygun bir ruh hali yakalayıp sonuna kadar izlediğinizde sinema sanatını gerçekten anlayabileceğiniz bir film.

72. Bafta ödüllerinde en iyi film, en iyi görüntü, en iyi yönetmen ve en iyi yabancı film ödüllerini alan ROMA bu yılki 91. Oscar’larda tam 10 dalda aday gösterildi. En büyük rakibi Black Panter’e karşı ödül töreninin nasıl sonuçlanacağı merak konusu. Çünkü hem en iyi yabancı film hem de en iyi film dallarında aday olan Roma, eğer en iyi film ödülünü alır ve en iyi yabancı film ödülünü alamazsa en iyi yabancı film ödülünü alan filmin Roma’dan daha iyi olduğu sonucu ortaya çıkacak.

Sakin bir ruh haliniz olduğunda açın ve sonuna kadar izleyin derim. Drama seviyorsanız; sahnelerin geçişlerine, etkileyici oyunculuklara, kamera açılarına ve görüntü yönetmenliğine hayran kalacaksınız.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top