Film Önerileri

Se7en

Başrollerini Brad Pitt, Kevin Spacey ve Morgan Freeman’ın paylaştığı ve yönetmenliğini Altın Küre ödüllü birçoğumuzun da Fight Club’dan tanıdığı David Fincher yapmaktadır. IMDB puanı: 8,6/10

Bir seri katil 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldürmektedir. Yedi Ölümcül Günah ise Hristiyanlık inançlarına göre Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü,Kıskançlık, Oburluk,Yıkıcılık ve Tembellik’tir. İki polis dedektifi bu seri katilin peşindedir. Tabii sıradan filmlerde ortak çalışan dedektiflerin birbirlerini tamamlamadığına rast geldiğimiz olmuştur. Fakat Se7en böyle bir şeye izin vermemiş ve Holywood’a ders verircesine o sahneleri güzel dizayn etmiştir(Morgan Freeman ve Brad Pitt’e de teşekkürü borç biliriz). IMDB listesinde adını 22.sıraya yazdıran bu filmin sonu ise seyirciyi şaşırtmakla kalmayıp tekrar izletmeyi de sağlamıştır. Bu film için en güzel yorumlardan bir ise” Kara film tarihinde eşine benzerine az rastlanır bir film” demeçidir. Kült film taraftarıysanız veya gerçekten gerilim filmi seviyorsanız bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye edeceğim.

Bizce bu film ölmeden önce izlenilmesi gereken filmler arasında yer alıyor!

 

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top