Vizyondakiler

Star Wars: The Last Jedi

Kategori: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu, Fantastik

Yönetmen: Rian Johnson

Oyuncu Kadrosu: Daisy Ridley, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Gwendoline Christie, Andy Serkis, …

Filmin Konusu: Jedi dünyasına adım atan Rey (Daisy Ridley)’in gücü, gücün ve geçmişin sırlarını öğrenmek üzere atıldığı macerayı izleyeceğiz.

Fragman Hakkında:

Fragman tek kelimeyle harika ve merak uyandırıcı diyebilirim. Star Wars benim için oldukça önemli bir film olmuştur hep. Işın kılıçlarının, lazer silahlarının ve o uzay savaşlarının ötesinde, Anakin Skywalker’ın çocukluktan ölümüne kadar olan hayatını izlediğim kendimi onun yerine koyup da ben olsam ne yapardım, teslim olur muydum diye hala daha arada düşündüğüm oldukça etkileyici bir başyapıttır. İlk film fena değildi ama eski serinin tadını da tam olarak vermedi diyebilirim çünkü bence her şey çok hızlı gerçekleşmişti. Bu filmin fragmanına bakınca filmin yine hareketli olacağı anlaşılıyor ama umarım The Force Awakens’ta yaptıkları gibi her şeyi hızlı bir şekilde oldu bitti haline getirmezler. Diğer yandan bu filmde bize muazzam bir görsel şölen yaşatacak diyebilirim. Fragmandan gördüğüm kadarıyla kesinlikle sinemada 3-D yada IMAX şeklinde izlenmesi oldukça keyifli ve zevkli olacaktır. Oyunculuklar konusuna geçmeden önce buradan Carrie Fisher’ı saygıyla anıyorum, huzur içinde uyu Prenses Leia… Oyunculuklara gelince Adam Driver pek de fena bir kötü olmadı diyebilirim yani benim içime sindi. Pek tabi bir dedesi edemese de yine de iyi bir kötü karakter izlenimi verdi. Kimlik bunalımı yaşayan, kötü olmaya çalışan bir karakter daha doğrusu. Ray karakteri benim pek içime sinen bir karakter değil açıkçası ama bu filmde neler yapacağını görüp kararımı ona göre vereceğim. Bunların dışında Finn, Poe ve Leia karakterlerinin akıbatleri, neler yapacaklarını izleyip göreceğiz. Tabi ki Chewbacca da Han Solo olmadan neler yapacak(Özlüyoruz Han Solo Reis…) bir dahaki filmde hepsini net bir şekilde göreceğiz ama ben umutluyum.

Editör Notu:

Her ne kadar fragman hakkında kısmı zaten biraz editör notu gibi olmuş olsa da burayı da yazmak benim boynumun borcu çünkü siz takipçilerle bir şeyler paylaşmak gerçekten hoşuma gidiyor. Ben filme kesinlikle sinemaya gidilmesi taraftarıyım ve bende kesinlikle gitmeyi düşünüyorum. Star Wars, bu filmi sinemada izlemek büyük bir şans. Gönül isterdi ki ilk seriyi sinemada izleyelim ama yaş yetmedi malum. Dediğim gibi kesinlikle ama kesinlikle sinemada izlenmesi gereken filmlerin başında geliyor. Bence şans verin ve gidin, paranıza değecektir ve sinemada Star Wars izlemenin keyfini yaşayın.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top