Dizi Önerileri

Stranger Things

Bugün ele alacağımız dizi;2017 yılı itibariyle 4 ödül kazanmış, Comic Con da en fazla ses getiren ekiplerden biri olan ve Netflix’in göz bebeği Stranger Things.

-İlk olarak ele almamız gereken mesele dizinin konusu;

13 14’lü yaş arkadaş grubunun en samimi zararsız çocuklarından biri olan Will bir anda ortadan kaybolur. Polis, ailesi ve arkadaşları onu aramaya koyulurlar fakat hiçbir ipucu yoktur nereye gittiğine dair. Ta ki yıllar önce kaybolan ve deneylere tabi tutulmuş Eleven adlı kız kızımız gelene kadar. Will ile ilgili arkadaşlarına yardım etmeye başlayan kızımızın bir de süper güçleri olmasın mı? Peki, Will’in kaybolmasının arkasında doğaüstü bir şey var mı? Yoksa sadece sıradan bir kaçırılma olayı mı?

-Şimdi de oyuncu kadrosu ve dizinin arka planına göz gezdirelim;

Oyuncu kadrosu olarak çok cömert bir kadroya sahip olan Stranger Things de, Friends dizisinden anımsadığımız Winona Ryder ve Suicide Squad filminden hatırladığımız David Harbour bu genç ve cömert kadroya önderlik ediyorlar.

Senaryosu Matt ve Ross Duffer kardeşlere ait olan bu dizi Netflix kanalının 2016 yılında ekranlara sunmasıyla seyirciyle buluşmuştur. 2. Sezonu merakla beklenen Stranger Things bakalım 1.Sezonda uyandırdığı hayranlık etkisini uyandırmaya devam edebilecek mi?

 

-Neden İzlemelisin?/Neden İzlememelisin?

Böylesine güzel yazılmış bir senaryoyu kesinlikle dünyanın önde gelen kanallarından Netflix’in sponsor olması zaten bu güzel olan bir işe daha da anlam katıyor. Bilim Kurgu sever biriyseniz kesinlikle izlemeniz gerekir. İsterseniz sevmeyin onun içinde çözüm var dizi her kitleye hitap etmesiyle ün kazandı diyebilirim. Uzun lafın kısası vaktinizi boşa harcamayacak ve arkadaşlarınızla oturup her bölüm üzerine konuşabileceğiniz tahmin de bulunacağınız bir dizi sizinle…

Açıkçası buraya izlememek için sebepler yazarsam linç edilme ihtimalim baya yükselecek çünkü dizi sektöründe bu kadar rakibi varken onların arasından sıyrılmıştır. Eğer hangi kitle bu diziden hoşnutsuz kalır derseniz; bilim kurgunun doğaüstü olaylara, süper güçlere karışmasını sevmeyen arkadaşlar bundan pek hoşlanmayacaktır.

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top