Film Önerileri

Super 8

Başrollerinde Kyle Chandler, Elle Fanning, Joel Courtney bulunduran filmin hem senaristi hem de yönetmeni ise, kesinlikle en az bir filmine denk geldiğimiz J. J. Abrams’dır.  Daha çok genç oyuncuların ön planda olduğu bu film IMDB kullanıcıları tarafından 7,1/10 puanına layık görülmüştür.

Yıl 1979…Nevada’da Area 51’ adıyla anılan gizli bir askeri bölgeden Ohio’ya bir kargo taşınmaktadır. Bu kargoyu taşıyan yük trenine intihar saldırısı gerçekleştirilir ve tren raydan çıkar. Ancak tren kazası, bu özel kargonun serbest kalmasına neden olur. Kaza sırasında orada bulunan kişilerin filmin gelişen senaryosuna etkisi bizlere güzel bir serüvenin kapısını açar. Şimdi bu film için gişeye çıkmadan daha dedikoduların dolup taştığını söylemek zorundayım fakat bunun tek sebebi “bir takım ergen filmi” diye sosyal medyada kasan insanlardı. Bizzat sinemada izlediğim bu yapıtın kesinlikle değerinin altında puanlandığını söylemem gerekiyor. Dünyaya farklı bir senaryo getirip, başından sonuna kadar merak uyandıran bir film yapıyorsunuz, gelin görün ki karşılığını alamıyorsunuz.(Gişe gelirleri hesaplananın altında gelmişti.) Neyse biz filmin birkaç noktasına dokunalım. 1. Olarak aksiyon sahnelerinin pek de iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Burada görüntü yönetmeninin de biraz üstüne gitmek gerekir tabii! 2. Değinmek istediğim nokta genç oyuncuların olduğu senaryolarda genelde çokça zorlama sahneye tanık oluruz. Fakat bu film de, işin espri boyutu da dram replikleri de geçerli notu almıştır. Fantastik/Drama alanında değerlendirilen Super 8 sizlerin vaktini asla boşa geçirmeyeceğiniz, hem eğlenip hem de arada üzüleceğiniz güzel bir yapıttır. Son olarak film müziğinin bestecisine buradan teşekkür etmemek olmazdı. Kendisi Oscar ödüllü besteci Michael Giacchino’dur.

Bizce bu film ölmeden önce izlenilmesi gereken filmler arasında yer alıyor!

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top