Film Önerileri

The Big Short

Başrollerin ‘de Ryan Gosling, Christian Bale, Brad Pitt, Steve Carell gibi oyuncuların yer aldığı komedi filmlerin den hatırladığımız Senarist, oyuncu, yapımcı, yönetmen bir nevi on parmağında on marifet Adam Mckay ‘ın yönettiği film için yapabileceğim en güzel benzetme kuşkusuz “Yan rollerin başrollerden daha sükse yaptığı film” desek ayıp olmaz diye düşünüyorum.

Dünya ekonomisi hakkında belli bir bilgi seviyesine sahip, ancak bankacılık sektöründe yer almayan 4 kişi, 2000’li yılların ortasında yaşanan büyük ekonomik krizi önceden sezerler. Fakat onlara kimse inanmayacaktır bakalım cesur olup bankalara ve devlete karşı alınan risk onları batıracak mı? Muazzam paralar mı kazandıracak? Komedi/Drama türünde boy gösteren bu film 2016 yılında “En iyi film Oscar’ına” aday gösterilmiş(fakat kazanamamıştır) aynı zamanda “En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ı” ödülüne layık gösterilmiştir. Filmin asıl amacı güldürmekten daha çok var olan düzene ve özellikle ekonomik sisteme bir eleştiridir. Gerçek hikâyelerden esinlenen filmleri, konusu ağır işlenen filmleri ve tabi ki ekonomi ile ilgisi olan seven arkadaşlar kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Bizce bu film ölmeden önce izlenilmesi gereken filmler arasında yer alıyor!

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top