Dizi Önerileri

The End of The F***ing World

“2 Çocuk dünyaya karşı mücadele veriyor, Sağ Salim filmini andıran sahneleri gördüğümüz yapımda hayatlarından çok fazla bunalan aslında kendi kişiliklerini bulmaya çalışan bu iki çocuğun hikayesi. The End Of The F***ing World.”

Kategori: Komedi- Drama

Kanal: Netflix

Oyuncu Kadrosu:

Öncelikle belirtmek gerekir ki Netflix genç ve yetenekli oyuncuları kazanmaya devam ettiği bir kadro ile karşımızda. İlk olarak bahsetmemiz gereken ana karakterlerimizden James yani Alex Lawther kendisini Enigma filmindeki küçük bir rolü ile hatırlayanlarımız olacaktır bunun dışında 4 5 yapımda daha oyunculuk yaptığını biliyoruz. Bu arada genç diyoruz ama yanlış anlaşılmasın aman diyim arkadaşımız 22 yaşında yani çocukta değil 🙂 Bu dizi için biçilmiş kaftan diyebiliriz James karakterine tam oturmuş ve onu birazda Love dizisindeki aptal âşık Paul Rust’a benzetiyorum.

Vee geldik 25 yaşında ama hiç de yaşını göstermeyen asi kız Alyssa. Gerçek ismiyle Jessica Barden. Serseri diye tipleme yaptığımız karaktere tam uyan bir kişi olmuş ve rolüne de gayet iyi çalıştığı belli. Sanki biraz Arya Stark’ı andırmıyor değil. Jessica’nın daha önce tek bir filmine denk gelmiştim onu da belki okurlarımız hatırlar 2015 yılında çekilen Lobster filmi yarım bilim yarım Aşk’ı konu alan film 4 dalda ödül kazanmıştı.

Not: Bahsetmeden geçmeyelim bu gençlerin yanına da bir hayli tecrübeli kadro verilmiş, örnek vermek gerekirse Game Of Thrones dizisinden hatırladığımız Kaptan ablamız Gemma Whelan.

Yorumum:

Oyuncu kadrosu standart seviye de ve yetenekleri tartışılabilecek düzeyde olabilir. Fakat bu iki başrol arkadaşımız diziyi gerektiği seviyede güzelleştiriyor. Son dönemde Netflix den alışılageldiğimiz gibi farklı bir senaryo ile karşımıza çıkması beni mutlu ediyor. Çünkü televizyon dünyasında büyük emeği olan bu kurum her geçen gün bizleri tatmin etmeye devam edecek gibi. 8 Bölüm 20’şer dakikadan tek sezon süren bu diziyi tek oturuşta izleyebilirsiniz. 2. Sezon onayını da öğrenen arkadaşlar yorumda hemen bizlere bildirsin. İyi Seyirler 🙂

Bu diziyi Netflix sitesine üye olup izleyebilirsiniz 🙂

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(5 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top