Dizi Önerileri

The English Game

Birçok futbolseverin bunu çoktan tükettiğini hatta bunun üzerine bir halı saha patlattığını biliyorum ve bir futbol aşığı olarak herkesten özür diliyorum The English Game dizisini geç izleyip şuan da bunu önermeye çalıştığım için.

Dizi İngiliz aktör ve yönetmen, Julian Fellowes tarafından Netflix için yapılan bir iş. Çoğu zaman Netflix içeriklerinden hoşlanmadığımı belirtsem de gerçekten bu mini dizi ve belgesel olaylarında onların üstüne belki bir iki isim yazılabilir. The English Game ise kesinlikle Netflix’in en iyi içeriklerindendi benim için.

Diziyi sevmemdeki ana etkenin futbol olmasını bekliyordum fakat beni futboldan çok dönemin sosyolojik yapısının bu kadar içinde hissetmek büyüleyen şey oldu. Oyunculuktan, görüntü yönetmenliğine gerçekten çok disiplinli ve düzenli bir iş yapıldığı belli. Özellikle o kadar temiz bir kamera kullanımı ve mekan seçimi vardı ki seyrederken İngiltere’deymiş gibi hissettim. Var bir hayalimiz…

Diziye başlamadan önce tanıdık çok oyuncu görmemiştim ama izlerken birçoğunun diğer işlerini de aratıp öğrendim. Hiç bir şekilde kasmayan, üzerine düşen rolü gerçekten büyük sorumlulukla yerine getiren kişiler seçilmişti ki bence bu çok önemli bir şey.

The English Game dizisini benim gibi ileri atmış izlememiş arkadaşlara şunu söylemeliyim, sakın futbol dizisi ilgimi çekmiyor demeyin, gerçekten çok güzel bir dram/spor ikilisini kaçırmış olursunuz benden demesi. İyi Seyirler 🙂

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top