Film Önerileri

The Hunt (Jagten)

Türkçe’ye Onur Savaşı olarak çevrilen Danimarka yapımı ödül canavarı bu filmin oyuncu kadrosunda Hannibal, Dr.Strange, Rogue One ve daha bir çok filmden tanıdığımız Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Lars Ranthe, Lasse Fogelstrøm, Alexandra Rapaport, Susse Wold, Annika Wedderkopp ve daha bir çok oyuncuyu barındıran filmin yönetmenliğini Danimarkalı ünlü yönetmen Thomas Vintenberg üstleniyor.

Kısaca filmin konusuna değinmemiz gerekirse, Lucas 40 yaşında, eşinden boşanmış, hayatını düzene sokmaya çalışan bir adamdır. Kreşte bir iş bulmuş, oğlu ile sorunlu ilişkisini toparlamaya başlamıştır. Her şey yolunda gitmeye başlamışken birden söylenen ufak bir yalanla her şey tersine döner. Yalan bütün kasabada hızlı bir şekilde yayılmıştır ve Lucas kendini birden onuru, hayatı ve saygınlığı için savaşırken bulur.

Filmin konusuna genel olarak değindiğimize göre şimdi filmin benim için olumlu ve olumsuz kısımlarına geçebilirim.

Öncelikle olumlu kısımlara değinelim:

Oyunculuklar o kadar başarılı ki karakterlerin yaşadıkları, hissettikleri her şeyi sizde yaşıyor ve hissediyorsunuz. size karakterlerini o derece iyi yansıtıyorlar. Özellikle Mads Mikkelsen mükemmel bir iş çıkarmış ama oyuncuların tamamı gerçekten iyi performanslar sergilemişler. Ayrıca Robert Award ve Bodil Award ödüllerinde Mads Mikkelsen filmdeki rolü ile en iyi oyuncu ödüllerini kazanmıştır belirteyim.

Film konuyu mükemmel bir şekilde işlemiş. Film sizi hiç sıkmıyor ve olay oldukça güzel bir şekilde işlenmiş ve örülmüş.

Film bir gerilim dram filmi ve hissettirmek istediklerini, söylemek istediklerini net bir şekilde aktarıyor. Film boyunca diken üstünde, gergin bir şekilde filmi izlerken, kimi yerlerde ise gözlerinizin dolmasına engel olamıyorsunuz. Film gerçekleri, her insanın başına gelebilecek bir olayı anlattığı ve bunu başarıyla yaptığı için oldukça vurucu olmuş.

Olumsuz kısımlara bakacak olursak:

Ben olumsuz kısım bulamadım bu filmde arkadaşlar ya kusura bakmayın. Süresi, konusu, oyunculuklar, müzikler, işlenişi her yönüyle etkileyici, olmuş bir filmdi.

Sonuç olarak:

Bence herkesin kesinlikle izlemesi gereken, çok hassa bir konuda etkileyici, ince ve düşündürücü mesajlar veren, size empati yaptırıp bütün filmi gergin, kasılarak izlemenizi sağlayan tam anlamıyla o gerilim dramasını size doruklarında yaşatan muazzam bir film olmuş. Bence kesinlikle izleyin, ben sizi de derinden etkileyeceğini düşünüyorum.

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top