Dizi Eleştirileri

The I-Land

Selam Millet, bugün karşınıza kötü bir dizi ile geldim. 1 gün önce yayınlanan bu yapım beni o kadar sürükledi ki 30 saat içinde falan bitirmiş oldum ama neden önermiyorum?

Öncelikle dizi suçlu insanların, kefaretlerini ödemeleri için tamamen geçmiş yaşantıları silinip bir adaya gönderilmesi ile başlıyor fakat burada önemli detayımız kimse kendi iradesi ile orada değil. Dizi ilk bölümünden itibaren Lost, Westworld karışımı bir yapım olduğunu belli ediyor, karışımı bir yana bırakalım çok da taklitçi olmuş diyebiliriz.

Peki nedir bu diziyi bu kadar hızlı bitirmemi sağlayan şey kesinlikle içindeki aksiyon ve dış dünya ile bağlantısı. Çünkü her bölümde bir sonraki bölüm gerçekten metaforun hakkını verecekler diye bekliyorsunuz. Dizinin ikinci sezon onayı almasını pek beklemiyorum çünkü sezon finali bize aynı şeylerin tekrarlanacağını gösteriyordu. Ek olarak oyunculuklar ise vasat üstü diyebiliriz.
Uzun lafın kısası boş vaktim çok diyen arkadaşlarım izleyebilirsiniz ama diziyi bitirdikten sonra ee ne oldu tepkisiyle karşılacağınızın garantisini verebilirim:)

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top