Film Önerileri

The Island

Başrollerinde Scarlett Johansson ve Ewan McGregor’un yer aldığı aynı zamanda saymakla bitiremeyeceğimiz güçlü bir oyuncu kadrosunun bulunduğu bu filmin yönetmeni ise Transformers serisiyle kalbimizde taht kuran Michael Bay’dır. Güzel kurgulanmış bir senaryoya sahip olan bu film IMDB kullanıcıları tarafından 6,9/10 puanına layık görülmüştür.

Lincoln Six Eco ve Jordan Two-Delta, dışa kapalı bir tesiste yaşamaktadırlar. Dikkatle kontrol edilen bu ortamın tüm diğer sakinleri gibi, onlar da ‘Ada’ ya gönderilmeyi dört gözle beklerler. Söylenenlere göre burası gezegendeki son kirletilmemiş bölgedir. İlerleyen dakikalarda kendilerinin birer klon olduklarını öğrenen bu ikili cüretkar bir kaçış planlarlar. Bilmedikleri bir ortamda, kaçtıkları yuvalarındaki yetkililer tarafından takip edilen Jordan ve Lincoln’ün tek bir amaçları vardır. Ada hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmak ve geride kalanları kurtarmak. Filmi aslında ilk başlarda bir ütopya olarak nitelendirdikten sonra ilerleyen dakikalarda bunun tam tersi bir Distopya olduğunun farkına varıyoruz.( Fragmanlarda da bu kısım verilmiştir.) Bir Scarlett hayranı olarak bu filmi açıp izlediğim ne kadar doğru olsa da ilk dakikadan itibaren oyuncu kadrosunun güzelliği size bu eseri kapattırmıyor. Harikulade bir senaryo olmasa da güzel kurgulanmış bir eserin her zaman sinema değeri vardır. Vardır, vardır da 126 milyon dolar da ne bütçeymiş be aga! Hal böyle olunca 3 te biri kadar bile kar edemeyen bu filmden sonra yapımcının telefon numarasına ulaşılamadığı hakkında söylentiler almadık diyemeyiz. Şimdi diyeceksiniz ki ne hakla bunu bize öneriyorsun. Öncelikle farklı senaryolara ilgimin fazla olması ve tabii ki Scarlett hayranlığım beni bu filme çekti. Fakat gişede hasılat yapamaması bunu kötü bir film yapmaz. 3 de ikilik kısmın kesinlikle bu filmi evde izlediğine sizi temin ediyorum. Asla vaktinizin boşa gitmeyeceği değerinin altındaki filmler sıralamasına ekleyeceğimiz bir filmdir The Island.

Bizce bu film ölmeden önce izlenilmesi gereken filmler arasında yer alıyor!

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top