Film Önerileri

The Judge

The Judge (2014)

Oyuncu Kadrosunda Tony Stark rolünden tanıdığımız ve bir çoğumuzun sevdiğini düşündüğüm Robert Downey JR. , Usta oyuncu Robert Duvall, Vera Farmiga, Vincent D’Onofrio, Billy Bob Thornton ve daha sayamadığım nice başarılı oyuncuyu kadrosunda barındıran bu filmin yönetmenliğini, genel olarak yaptığı komedi filmleri ile bilinen (Wedding Crashers, Shanghai Knights, The Change Ups,…) David Dobkin üstleniyor.

Kısaca filmin konusuna değinmem gerekirse, Hank Palmer (Robert Downey JR.) Chicago’da yaşayan, işini oldukça iyi yapan, başarılı bir avukattır. Önemli bir dava sırasında ailesinden irtibatta olduğu tek kişiyi yani annesini kaybettiğine dair telefon alan Hank, cenaze için doğduğu yere İndiana, Carlinville kasabasına geri dönmüştür. Burada pek sıcak karşılanmayan ve bir an önce kasabadan uzaklaşıp dönmek isterken, hiç beklemediği bir şekilde kendisini 42 yıllık bir yargıç olan ve pek de anlaşamadığı babasını bir davada savunmak zorundayken bulur.

Filmin konusu genel hatlarıyla böyleydi. Şimdi filmin benim için genel olarak olumlu ve olumsuz hatlarına değinmek istiyorum.

Öncelikle filmin olumlu olduğunu düşündüğüm yönleri;

Oyunculuklar benim açımdan çok başarılıydı. Özellikle Robert Downey JR ve Robert Duvall çok harika bir performans sergilemişlerdi. Vincent D’Onofrio, Vera Farmiga ve Jeremy Strong da oldukça başarılı bir oyunculuk sergilemişler. Oyunculuklar kesinlikle filmi daha izlenilir kılmış ve genel hatlarıyla çok başarılıydı.

Filmin tatmin eden ve sıkmayan bir hikayesi var. Sonunu merak ettiren ve merak uyandıran ve bu yüzden sonuna kadar izlettiren bir hikayeye sahip olan bir filmdi.

Film bir dram filmiydi ve vermek istediği duyguları, mesajı oldukça güzel aktarabildiğini düşünüyorum. Film genel olarak gerçekten içinize dokunmayı başarabiliyor.

Filmin olumsuz olabileceğini düşündüğüm yönleri;

Filmin süresi 2 saat 20 dakikaydı. Süresi biraz uzun kaçmış diyebilirim.

Genelde diyaloglarla dolu ve durağan bir filmdi. Benim için bu bir sorun yaratmadı ama durağan filmlerden sıkılan arkadaşlarımız için pek de güzel bir tercih olmayabilir.

Sonuç olarak

Filmimiz oyunculuklarıyla öne çıkan, özellikle Robert’lerin karşılıklı olarak döktürdüğü, konusu sıkmayan, filmin vermek istediği duyguyu hissettirmeyi başaran başarılı bir dram filmi olmuş. Ben izlemenizi öneririm.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top