Dizi Önerileri

The Last Dance

Karantina günlerine ilaç gibi gelecek bir yapım ile karşınızdayım bugün. The Last Dance. Netflix – ESPN ortaklığında yapılan bu mini dizi yada belgesel nasıl söylemek isterseniz, aşırı derecede beklentimi karşıladı.

Belgesel kuşkusuz basketbol tarihinin en iyi oyuncusu olan Micheal Jordan ve o dönemin dominant takımlarından biri Chicago Bulls’u konu alıyor.

Ülkemizde netflix tarafından her hafta 2’şer bölüm olarak paylaşılan bu yapımın ilk 6 bölümünü izledim ve bu konuda birkaç şey yazma gereği hissettiğimi söylemeliyim. Yaklaşık 5 yıldır sıkı bir NBA takipçisiyim fakat bunun öncesinde basketbola ilgi duymadığım zamanlarda bile Jordan ismini hep duyardım. Bu belgeseli izledikçe ona karşı olan sevgim daha da anlam kazandı diyebilirim.

Herkes basketbolu sevebilir, izleyenler, teknik ekip, oyuncular onu tüm sporlardan ayrı tutabilir kimisi fanatik derece de kimisi geceleri 1, 2 saat vakit doldurmak için. Fakat iş Micheal Jordan için çok farklı o bu spora çok büyük bir seviye atlattı ve oynadığı ligin dünya üzerinde bıraktığı etkinin temel yapı taşlarından biri.

The Last Dance yapımına genel bir bakış atmak gerekirse şunları söyleyebilirim bence her şeyden önce objektifliğin sınırlarını gerçekten zorlayan bir yapım olmuş diyebilirim. Jordan sevsin veya sevmesin yada Bulls organizasyonu ile arası geçmişte bozuk olan kişileri bile burada röportaj verip o dönemleri tüm çıplaklığıyla anlatması gayet keyifli. Öte yandan ellerinde bu kadar fazla done olması ise çok iyi olmuş çünkü belgesel bazı noktalarda merak uyandırıyor ve hemen merakımızı gideriyor.

Son olarak şunu da eklemeliyim dizi, Jordan özelinde hareket etse de kesinlikle o dönemi çok güzel aktarıyor. Boş övgü pompalaması göremeyeceğinize emin olabilirsiniz, o süreçte ki takımların durumunu, yönetimleri, NBA ve Amerika’ya dair bir çok şeyi de keyifle izleyeceksiniz.

Fragmana göz atmak isterseniz;

İyi Seyirler…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top