Dizi Önerileri

The Last Man On Earth

Bugün ele alacağımız dizi yaklaşık 8 yazar tarafından yazılan Fox kanalı sayesinde izleyebildiğimiz; The Last Man On Earth.

-İlk olarak ele almamız gereken mesele dizinin konusu;

Phil Miller ailesini çok seven ve bankadaki işinden nefret eden sıradan bir adamdır, fakat bu spontanelikten öyle bir şekilde kurtulmuş olacak ki şimdi insanlığın son umudu olmuştur! Dünyada kalan son insan olan Phil, gezegende bir canlı olduğunu daha fark etmesiyle mutlu mu olacaktır? Yoksa mutsuz mu? Bu iki yabancı, insanlığın kurtulması için fedakârlıkta bulunacak ve işbirliği yapacaklardır. Bu kıyamet sonrası senaryo bize oldukça güzel anlar yaşatabilecek mi?

 

-Şimdi de oyuncu kadrosu ve dizinin arka planına göz gezdirelim;

 

Will Forte: Kendisini Phil Miller olarak izleyeceğimiz başrolümüz ile tanışalım. İsmini komedi filmleriyle çok duyuran ve yazarlık deneyimi de bulunan Will abimiz bu role kesinlikle uymuş. Saturday Night Live programında oynadığı skeçler ile daha çok tanınmış bu abimiz The Last Man On Earth kadrosunda duyurulduğunda biraz hoş karşılanmamıştı. Hatta diziyi karalama kampanyasına bile başlayanlar olsa da dizi tutmuş olacak ki 4. Sezon onayını da aldığını buradan bildirelim.

 

Kristen Schaal: Carol Pilbasian… Yeri geldi çok kızdık tavırlarına yeri geldi çok da sevdik. Daha çok seslendirmeleriyle(Çılgın Hırsız veya Oyuncak Hikâyesinden hatırlayanlarımız vardır.) tanıdığımız Kristen ablamız Will Forte ile değişilmez bir ikili oluşturmakla kalmayıp dizinin de mihenk taşı olmuştur desek yanlış olmaz.

 

-Neden İzlemelisin?/Neden İzlememelisin?

Millet belki iddialı bir giriş olacak fakat bunu söylemezsem de olmaz. Açık ara hayatımda izlediğim en iyi komedi dizisi benim için The Last Man On Earth’dür. Sadece başrolü için izlediğimiz diziler olur ya işte sırf Phil Miller karakteri için bile izleyebilirsiniz. Kıyamet sonrası senaryolarında genelde görmeye alıştığımız korku veya gerilimi değil de komediyi baz alması diziyi kendi alanında yukarı çıkaran etkenlerden biri oluyor. Shameless ve How I Meet Your Mother seyircileri biliyorum şuan bana kızıyorsunuz belki ama yine de bu diziye bir şans vermenizi istiyorum. Eskilerin yerini tutmasa da üst sıralara yazabileceğiniz bir dizi.

Yukarıda bahsettiğim dizilerin konusuna veya tadına yakın bir dizi bekliyorsanız maalesef arkadaşlar o zevki duymayabilirsiniz. Çünkü karşımızda tamamıyla farklı bir senaryo var. Bence bu diziye bir bölüm izleme şansı vermeniz lazım…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(10 oy, ortalama: 4,40, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top