Filmler

THE MACHINIST

“Biraz suçluluk her şeyi yaptırabilir.”

Filmin ana konusu da bu suçluluk. Bu sefer ki filmimiz biraz daha popüler kültürden: The Machinist.

Orjinal adı ‘El Maquinista’ olan, İspanyol yapımı filmin başrolünde Christian Bale var.

Hikayemizde ki ana karakter Reznik sıradan bir makine işçisidir. Yani eskiden öyleydi onu tanıyan herkes onun bir zamanlar normal biri olduğunu söylüyor, peki ya şimdi ?

Bir deri bir kemik deyimini tam anlamıyla karşılayan zayıflığı, tuhaf davranışları ve asosyalliğiyle ucube kategorisine kendi adını yazdıran Reznik’in hayatı biraz daha karışmaya başlar, öyleki işin içinden bir türlü çıkamaz fakat emin olduğu tek bir şey vardır o da gizemli bir şekilde ortaya çıkan iş arkadaşı Ivan’ın bu karışıklığın sorumlusu olduğu.

Reznik’in tek yapması gereken Ivan ile yüzleşmektir fakat bir sorun var o da, Ivan’ın karabatak misali sadece o istediği zaman ortaya çıkması. Reznik’in gözden kaçırdığı ufak bir nokta daha var ki o da Ivan ile yüzleşmenin sonuç değil bir başlangıç oluduğu.

Gizem, gerilim ve drama’nın hakim olduğu güzel bir film. Yapıtın bir son filmi olduğunu söyleyeyim yani filmin sonları kurguyu güzel kılan asıl kısmı.

Fight club + memento = The Machinist

İşte bu yüzden film gurmeleri için The Machinist tahmin edilebilir, klişe ama sonunda sizi etkilemeyi başaran iyi bir iş.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top