Film Eleştirileri

The Man from Toronto (2022)

Başrollerini Kevin Hart ve Woody Harelson’ın paylaştığı, komedi filmi The Man from Toronto hakkında birkaç şey yazmak istiyorum. Öncelikle Kevin Hart’ın gerek stand up’larını gerekse filmlerini izlemiş biri olarak çıkardığı en kötü işlerden birinin bu film olduğunu söyleyebilirim.

Abartısız bir şekilde film son 10, 15 yılda çıkan ve birbirinin aynısı olan aksiyon senaryolarından biri. Uzun zamandır sinemaya üretilen içeriklerin özgünlüğü konusunda birçok insan dert yanıyor. Streaming platformlarının tekdüze içerikleri ve insanların hızlı tüketme kültürünün de bunda bir etkisi olduğu şüphesiz ve işte tam bu bağlama oturmuş Torontolu Adam filmi. Kevin Hart’ın bu filmin senaryosuna çok kafa yorduğunu düşünmüyorum kaldı ki şakalar bile çok fazla tekrara düşüyor hem de güldürmüyor. Abi sen stand up’dan devam ya…

Film boyunca beni rahatsız eden bir başka şey de yan karakterlerin hikayeye katılımlarını hiç sallamamaları. Sanki gerçekten bir film setine ilk defa gitmiş birçok oyuncunun gereksiz jest ve mimiklerini izliyor gibi oldum. Özellikle içinde ajan bulunduran bir sürü yapım varken ve bu konuda gerçekten çok iyi iş çıkaran insanlar varken nasıl böyle bir ajan oyuncu eşleşmesi yapabilmişler hayret ettim. Bu audition’lara ne oldu be? Hikayeyi karşı tarafa geçirmek kısmında zaten büyük bir problem yaşadıkları belli en azından mizah dolu diyaloglar görürüm diye düşünmüştüm ama maalesef bu konuda da film sizi yarı yolda bırakıyor. Son zamanlarda çıkan komedi yapımlarında çok fazla kötü espiriye ve tekrar edilmiş mizaha rastlıyor olmak üzücü gerçekten. Filme dönecek olursak, gerçekten tebessüm ettiğim tek şey Woody Harelson ve Kevin Hart ikilisinin bazı atışmalarıydı. Bu kısımlarda yer yer birbirlerine karşı kullandıkları mimikler ve aşırı tepkiler gerçekten güldürdü ama bu bile filmin sonunu getirmek konusunda çok yardımcı olmadı bana.

Özetle uzun zamandır şu filmi izlemeyin diye yazdığım hiçbir yazım olmamıştı. İşte bu onlardan biri, Torontolu Adam filmini izleyipte çok vakit kaybetmenizi önermem. Yakın zamanda film önerileriyle dönmek üzere…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top