Dizi Önerileri

The Night Of (2016)

Uzunca zamandır dizi önerisi yapmıyordum ve bugün sizlere mükemmel bir yapımı önereceğim. The Night Of.

Bir HBO dizisi olan The Night Of, New York’ta genç bir kızı öldürmekle suçlanan Ahmed’in hikayesini anlatıyor. Dizinin baş rollerinde John Turturro ve Riz Ahmed bulunuyor. 2016 senesinde paylaşılan bu mini diziyi bu kadar geç izlemiş olmak cidden üzücü ama bunu telafi etmek adına iki günde diziyi bitirip önerisini sizlere yapmak da yeterli olacaktır benim için.

Öncelikle diziye mükemmel bir dizi girişi yapmamın sebeplerinden biri HBO. Gerçekten bu kadar fazla güzel iş çıkaran bir kanal grubu var mı emin değilim. Hemen hemen her yapımlarında çok tutarlı senaryolar, mükemmel oyuncu seçimleri ve gerçekten iyi görüntülenmiş bir sahne hatta bölüm bütünlüğü. Tabii Netflix’in çerezlik dizilerinin çok hızlı tüketilmesi ve milyonlarca insana hitap etmesi bu tarz dizilerin biraz da arka planda kalmasına neden oluyor desek yalan olmaz.

Dizide beni en çok etkileyen şey kesinlikle Riz Ahmed’in karakter gelişimi ve hikayenin doğallığı. Olay akışında tam işte bu noktada kolaya kaçıp tutarsızlıklara boğacaklar bizi derken, hep doğal ve tutarlı olanı seçmeleri kaliteyi çok arttırdığını söylemeliyim. İlk bölümü ile sizi kendine çok güzel satan bir dizi diyebilirim çünkü izlediğimiz karakol sahnesi, seyirciyi o kadar geren ve iyi bir sahneydi ki, gerçekten çeken kurgulayan herkesin emeğine sağlık.

Genel olarak konu bir cinayetin aydınlatılması olabilir fakat bu süreçte Amerika’da yaşayan farklı din ve kültürlere ait insanların da hayatlarına konuk olmamız beni çok hoşnut etti. Sonuçta dönemin sosyolojik yapısını da görmek biraz olsun cinayetin işlenişi veya kimin işlediği hakkında çıkarım yapmayı veya yapmamayı sağlıyor.

Özetlemek gerekirse 8 bölümlük bu mini diziyi Dram, Gizem meraklılarına öneririm, çok keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyorum. İyi Seyirler 🙂

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top