Filmler

THE NUMBER 23

“Kader diye bir şey yoktur. Sadece farklı tercihler vardır. Bazı tercihleri yapmak kolaydır. Bazıları da zor. Zor tercihler en önemlileridir. İnsan olduğumuzu belirleyen tercihlerdir.”

2007 Yapımı filmin yönetmen koltuğunda Joel Schumacher oturuyor. Jim Carrey ve Virginia Madsen’i başrollerinde gördüğümüz film, gizem ve gerilim sevenler için biçilmiş kaftan.

Bana kalırsa The Number 23, beyin yakan filmler arasında ancak bu türlere aşina olan seyircilerimiz için biraz yavan kalabilir. Fakat Jim Carrey’in oyunculuğunu yabana atmamak gerek. Her işinde olduğu gibi burada da rolünün hakkını vermiş.

Filme şöyle bir değinmeden önce ters köşelere hazırlıklı olmanız gerektiğini dipnot düşelim. Filme gelirsek;

Walter Sparrow’un eline bir gün tesadüf üzeri bir kitap geçer ve her şey bu kitapla başlar. Sparrow, kitabı okudukça kitabın kendisi hakkında olduğunu farkeder üstelik tüm tuhaflık bununla sınırlı değildir. Her şeyin sonu o sayıya çıkar 23 Numara. 23 artık sıradan bir sayı değildir. Ya da zaten hiç olmamıştır.
Peki asıl soru şu; kitap Walter’ın eline gerçekten de tesadüf üzeri mi geçmişti yoksa bu kader miydi?

Filmi izlerken kafanızdan soru işareti hiç eksik olmayacak. Kendinizi kaptıracağınız, sürükleyici bir film tercih ediyorsanız; The Number 23.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top