Dizi Önerileri

THE OA

‘Ölümden sonraki hayata inanır mısın; Peki ya dünyadaki hiçbir acının olmadığı bir yerin mümkün olduğunu söylesem?’

The OA yaratıcılığını Brit Marling ve Zal Batmanglij‘in yaptığı bir Amerikan dizisi. Gerilim ve drama unsurlarını ustaca işliyor ki gençlik dizisinden hallice olduğunu da söyleyebiliriz. The Stranger Things, Dark gibi dizilerin hissettirdiklerine yakın olması, diziyi izlenecekler listesine eklenmesi gerektiği konusunda sizi ikna edebilir.

Dizi, ölümden sonraki hayatı araştırdığını söyleyen bir doktorun deney farelerini (ölümü tecrübe eden gençler) konu alıyor. Bunu yaparken o gençlerden birinin hayatına yoğunlaşıyor ki tahmin edebileceğiniz üzere o kişi ‘özel‘ biri. Ayrıca ana karakter ve yan karakterlerin dışlanmış, kendilerine ait sıkıntıları olan tiplerden oluşması diziye derinlik katıyor.

Kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi olarak düşünmesem de farklı dizileri tecrübe etmenin ne zararı olabilir ki? Çoğu izleyiciye göre dizinin en büyük sıkıntısı: Duyguyu aktarma çabası ile gereksiz uzatılan sahnelerin olması. ‘Buna katlanabilirim.’, ‘Saçmalama, dizinin konusu kesinlikle dehşetengiz!’ diyorsanız sizi ‘the OA‘ görselindeki Netflix uzantısına alalım.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top