Film Önerileri

The Other Boleyn Girl

Başrollerini Natalie Portman ve Scarlett Johansson’un paylaştığı, İngiliz aktör ve yönetmen Justin Chadwick’in yönettiği bu film Girl Philippa Gregory’nin kitabından uyarlanmıştır. IMDB puanı: 6,7/10

Mary Boleyn, on dört yaşında, masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde Kral VII. Henry’nin gözlerini kamaştırır. Kralın sonsuz ilgisi karşısında tüm varlığı altüst olan Mary’nin krala olan aşkı her geçen gün artarken, apaçık yaşanan bu aşkın beraberinde sarayın taçsız kraliçesi olarak görülmeye başlanır. Zamanla kralın ilgisini kaybetmeye başlayan Mary, karşısında ona rakip olan kardeşi Anne ’i bulacaktır. Peki, Anne kralın ilgisini kazanabilecek mi? Mary’nin saraydaki geleceği nasıl olacak? Medyadaki algıyı genel olarak ele aldığımızda herkes kitabı kısa sürede bitirmiş ve hayran olmuş fakat filmin kadrosunun bu kadar iyi olması beklentileri tavana çıkartmıştır. Tabii ki kitabın yerini tutmayacağını düşünmüş olsa da insanlar bu kadroyla iyi bir şeyler çıkacağını beklerken biraz hüsrana uğramışlardır. Özellikle başrollerin birbirleriyle tam tersi karakterleri oynaması gibi eleştiriler medyada yer bulmuştur. İngiliz tarihini sinemaya yansıtan bu eser oyunculuk olarak ekleme yapılabileceğini bize gösterse de kurgu anlamında gayet başarılıdır. Tarihe ve Hristiyan din anlayışına farklı bir bakış açısı getiren bu filmi elbette tarih severlerin kesinlikle izlemesini tavsiye edeceğim.

Bizce bu film ölmeden önce izlenilmesi gereken filmler arasında yer alıyor!

 

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top