Film Önerileri

THE RİTUAL

2017 yılında yayımlanan Netflix exclusive yapımlı filmimizin oyuncu kadrosunda Rafa Spall, Rob James-Collier, Arsher Ali, Sam Troughton gibi oyuncular başı çekiyor. Filmin yönetmenliğini ise yaptığı orta sınıf diyebileceğimiz korku filmleriyle bilinen David Bruckner üstleniyor.

Filmimiz yakın olan 4 kişilik bir arkadaş grubunun ölen arkadaşlarının çok istediği hikingi yapmak ve onu onurlandırmak için İskandinavya’ya gitmesi ve orada yoldan ayrılıp saptıkları yanlış yolda, mitolojik bir İskandinav efsanesinin aslında pek de efsane olmadığını anlamaları ve başlarına gelen korkutucu olayları anlatıyor.

Ben korku-gerilim sever bir sinemasever olarak açıkçası izlerken gerildiğimi söyleyebilirim. Film özellikle ortalarında sizi kesinlikle bağlıyor ve kendinizi ne olacağını beklerken oldukça gerilmiş bir şekilde buluyorsunuz. Sonu her ne kadar beni tatmin etmese bile yine de izlemeye değer bir film olduğunu düşünüyorum. Netflix’in kendi bünyesinde yaptığı filmlerin bir çoğu benim açımdan izlemeye değer olmuyor açıkçası ama eğer korku ve gerilim filmlerini seviyorsanız bu filme bir şans verin derim.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top