Dizi Eleştirileri

The Walking Dead 8.sezon 11.bölüm

The Walking Dead 8.sezon 11.bölüm yazımızla karşınızdayım. Yine uyarımı yapmak istiyorum, bu bir eleştiri yazısı olduğu için spoiler içermektedir. Eğer herkes hazırsa bölüm eleştirimize geçebiliriz.

Bölüm Hakkında:

The Walking Dead geleneği olduğu üzere bu bölümde belli karakterleri ve bunların arasındaki ilişkileri izlettiği bir bölüm oldu. Biliyorsunuz, her bölüm belli karakterler, genellikle 3-4 karakter, sırasıyla sahne sahne bize gösterilir falan. Bu bölümde bu şanslı karakterlerimiz, bu sefer fazla karakter gördük ama, Tara ve Dwight, Eugene, Negan, Gabriel ve Dr.Carson, Maggie,.. baya bir karakter gösterdiler az az hayret. Neyse teker teker bakalım bu bölümde neler olmuş.

Öncelikle Dr.Carson ve Peder Gabriel’e değinmek istiyorum.  Benim için bu bölümün en eğlenceli kısımları bu ikilinin sahneleriydi. Gabriel, rahip olmanın verdiği yetki ile oldukça inançlı ve her şeyi Tanrı’ya yoran bir karakterken, Dr.Carson’ın inançsız bir karakter olması, ikilinin karakterlerinin bu kadar çelişiyor olmasından dolayı, olaylara bakış açıları, birbirlerine olan cevapları, diyalogları oldukça hoşuma gitmişti ama senaristler sağolsun yine bomboş bir şekilde Dr.Carson karakterini anında harcadılar. Abi, Game of thrones değilsiniz ki siz? Nedir bu öldürme merakı? İyi bir ikili olabilirlerdi bence olmadı. Yazık oldu. Bir de Gabriel’ın körlük ile görme arasında, zombiyle doktor boğuşurken zombiyi vurma sahnesi ilginç geldi bana. Olayı inanca bağlamaya çalışmışsınız ama yavan olmuş, tutmaz. Olmasa da olurmuş.

Tara’nın Dwight’ı öldürmeye çalışma mevzusu uzadıkça uzadı. Dwight Denise karakterini öldürdü evet ama sende gördün ki adam Saviors’ları da öldürdü, Negan’dan nefret ediyor. Tamam intikam almak istiyorsun ama bunu saçma sapan bahanelere bağlama çabası uzadı. Dwight delikanlılığını yapıp bütün Alexandria halkının hayatını kurtardı sonunda. Bende Dwight’ı günahım kadar sevmem ama harcanması çok yanlış olur çünkü Negan’ı en iyi tanıyan o. En azından ne yapacağını tahmin edebilir ve avantaj sağlayabilir.

Eugene, Negan vasıtası ile kendi mermi yapma atölyesine sahip oldu ve Negan için mermi üretiyor. İlginçtir, hala zaman zaman eski grubuna yardım etmeye çalışıyor ama Negan’dan korktuğu ve bu hayatı sevdiği için de Negan için çalışmaya devam ediyor. Çok arada kalmış bir karakter oldu. Negan hakkında cidden söylenecek bir şey yok çünkü adam diziyi oyunculuğu ile taşıyor şuan. Hal hareketleri, kafa yapısı, durum komedisinden çıkmışcasına birden gülümsemesi falan çok farklı bir havası var. Gabriel’de aynı zamanda yakalanıp bu mermi atölyesine geldi ve Eugene’i de satmadı. Eugune, ne kadar korkak olsa da son anda bir kahramanlık yapıp ölebilir bunu yazın. Sonlara doğru kendini feda etme tarzında bir etkinlikle öldürebilirler onu.

Hilltop kısmında erzak tükenmeye başladı, Alexandria halkı da oraya geldi ve aynı zamanda mahkumlar da var. Maggie’yi zor zamanlar bekliyor ve lider olarak halkına önderlik etmek zorunda, işi gerçekten zor. Şu mahkum mevzusu da can sıkıcı bir hal almaya başladı, baştan yanlış yaptılar. Şuan salsan salamazsın, vursan vuramazsın öyle ellerinde kaldı adamlar. Bu arada senaristler hiçbir iyilik boşa gitmez mantığında hareket ederek Carl’ın kurtardığı Siddiq karakterini de Hilltop’un doktoru yaptılar. Dr.Carson öldü, Siddiq geldi. Karakterlerin yerleri sürekli doluyor, özellikle yan karakterlerde farkettiniz mi bilmiyorum. Bu arada bu sezon Maggie’ye kamerayı çok odaklıyorlar, fazla duygusala giriyorlar, sezon sonunda Maggie’ye de veda edebiliriz demedi demeyin. Bunu hep yapıyorlar, duygusala bağladıkları karakterleri alıyorlar biliyorsunuz.

Bölüm hakkında genel görüşlerim bunlardı. Genel olarak sıkıcı bir bölüm gibi geldi bana ama savaşa giden yolda geçen standart bölümler bunlar. Artık The Walking Dead bizi buna alıştırdı. Ortalama bir sezon açılış bölümleri, arada sıkıcı geçen bölümler, belki aksiyonlu 1-2 bölüm, en sonunda nefes kesen bir sezon finali ve kapanış. Bakalım savaşı bekliyoruz ve adım adım geliyor gibi duruyor. Sizde bölüm hakkındaki görüşlerinizi yorumlara belirtebilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top