Dizi Eleştirileri

The Walking Dead 8.sezon 13.bölüm

The Walking Dead 8.sezon 13.bölüm yazımız ile karşınızdayım. Ayrıca yazıya geçmeden sizden özür dilemek istiyorum çünkü yazı gelmesi gereken zamandan geç geldi arkadaşlar. Vize haftam olduğu için böyle oldu kusura bakmayın, bir daha tekrarlanmaması için elimden geleni yapacağım.  Bu arada tekrardan hatırlatalım, bu bir eleştiri olduğu için spoiler içermektedir. Eğer hazırsanız yazımıza geçelim:

Bölüm Hakkında:

Öncelikle aksiyon ile başlayıp, deli gibi sıkıcılaştıktan sonra aksiyon ile biten bir bölüm izledik. Ortalığın fena halde karıştığı bir bölüm oldu. Ben anlatmam gerektiğini düşündüğüm olayları, sahneleri ve pozisyonları teker teker incelemek istiyorum. Oynat Uğurcuğum.

Öncelikle uzun zamandır beklediğimiz Hilltop kuşatması ya da saldırısı sonunda gerçekleşti ama beklediğimize pek değmedi diyebilirim. Pek çok mantık hatası vardı. Bir kere ağır ateş altında, dımdızlak ortada olan Saviorlardan, o ateş altında sadece dört kişi falan ölüyor ki baya kurtlar vadisi vari çatışma sahneleri oldu diyebiliriz. Belki de saldırıyı Simon’ın yönetmesinden kaynaklıdır, emin değilim. Negan olsa çok daha farklı ve sonu Saviorlar için avantajlı biten bir saldırı sahnesi izleyebilirdik. Ayrıca gördük ki Hilltop, bu saldırıya karşı iyi hazırlanmış, iyi savunma taktikleri yapmışlar, haklarını verelim. Yalnız Simon’ı yaptığı bu kadar hatadan sonra Negan olur da geri dönerse büyük bir ızdırap bekliyor gibi duruyor. Simon kendi biletini kendi kesti.

Maggie, kesinlikle iyi bir lider olacak. Glenn’in ölümünden sonra gittikçe ağırbaşlı ve ayakları yere sağlam basan bir karakter olarak evrilmeye devam ediyor. Acısı, onu mantıklı kararlar almaya ve kendisinden çok insanlarını düşünen başarılı, adil bir lider olmaya güdüledi resmen.

Rick, Carl’ın ölümünden çok etkilenmiş gibi gözükmedi demiştim ama son birkaç bölümdür donuk davranışları, en tehlikeli olaylara bile gözü kapalı atlaması, umursamazlığı ile acısını içine attığını net bir şekilde anlayabiliyoruz artık. İçinde büyük bir acı çektiğini görmek zor değil ki bu bölümde Michonne ile olan diyaloglarından ve yaklaşımından anlayabiliyoruz.

Geldik dizinin en heyecanlı kısmına. Negan’ın dahiyane planıyla sopasına sürdürdüğü ve adamlarının bıçaklarına, mermilerine, baltalarına sürdükleri zombi kanı, dokusu işe yaradı ve Hilltop çatışmasında yaralananların bir çoğu zombiye dönüştü ve içeriden büyük bir fire verildi. Baya birbirlerini birbirlerine kırdırdılar ki çok büyük bir insan gücü kaybı yaşandı, bunun dışında bir çok kişi sevdiklerini kaybetti ya da öldürmek zorunda kaldı. Bu durum psikolojik olarak da oldukça etkileyecek. Saviors, bu konularda gerçekten işini biliyor ama maalesef mantık hataları burada da vardı. Savaştan yeni çıktın ve düşmanının ne yapacağı belli değil. Neden dışarıya, içeriye nöbetçi bırakmıyorsun. İkinci olarak da zombilerin gürültüsüne nasıl kimse uyanmadı ya, bir tanesi merdivenden yuvarlandı arkadaş hepinizin uykusu mu bu kadar ağır? Buralar gerçekten biraz tat kaçırdı, yalan değil. Dizinin en büyük mallığına da psikopat velet Henry imza attı ve aldığı M4A1 ile içeride tutulan Saviorslara gidip abimizi hanginiz öldürdü tiradı attı. Tamam, hadi gidiyorsun, intikam almak istiyorsun anlarız ama niye kapıyı açıyorsun. Bir diğer saçmalık da buradaydı bu arada, saviorların tutulduğu kafesi niye kimse korumuyor? Nöbetçi koyulması gereken bir yer orası. Diziye aksiyon sahnesi eklemeye çalışıyorsunuz eyvallah ama bunu sağlam temellere dayandıramıyorsunuz, böyle olmaz. Gerçekten göze batıyor.

Arkadaşlar bu bölümlük konuşmak istediklerim bunlardı. Bölüm hızlı başlayan, sıkıcı devam eden ve hızlı biten bir bölüm oldu. Bu bölümde de olduğu gibi uzun süredir dizide pek çok mantık hatası vardı ama yine de gönül bağı var, ister istemez izliyor insan işte. Sizde bölüm ve yazı hakkındaki fikirlerinizi ve varsa sorularınızı yorumlara belirtebilirsiniz. Bir daha ki bölümde görüşmek üzere.

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top