Dizi Eleştirileri

The Walking Dead 8.sezon 15.bölüm

The Walking Dead 8.sezon 15.bölüm eleştirimizle sizlerleyim. Yazıya geçmeden önce uyarımı yine yapmak istiyorum, bu bir eleştiri yazısı olmasından mütevellit spoiler içermektedir.

Bölüm Hakkında:

Haftalardır görmek istediğim ve tam da beklediğim gibi Negan’ın şov yaptığı bir bölüm izledik. Adam neden kral olduğunu ve kaybetmediğini bu bölümde bize net bir şekilde gösterdi. Umarım birkaç sezon daha bizimle kalırsın reis…

Dizi Rick’in Carl’ın ona yazdığı mektubu okuması ile başladı. Kaç bölümdür diretiyordu ama sonunda okudu ve oldukça duygusal bir açılış olduğunu söyleyebilirim. Gerçekten vurucu bir mektup olmuş, anılardan bahsetmesi ve özellikle büyümekle ilgili tanımı ve gelecekten bahsettiği kısımlar(mektubun tamamı etkileyiciydi ama özellikle o kısımlar) benim bile içime dokundu diyebilirim. Zaman zaman salaklıklar yapsa da cidden keşke ölmeseydi dediğim karakterlerden biri olmaya başladı.(Ama o konuda bir numaralarım Abraham ve Merle benim için. Yerleri ayrı.)

Eugene baya baya bir pisliğe doğru evrildi. İnsanların yaşamak için neye, kime dönüşebileceğinin canlı bir örneği oldu adam. Mermi yapım atölyesinde yada onun sahip olduğu ileri karakolda yaptığı konuşma ile bunu gösterdi. Özellikle Gabriel’a söyledikleri ile. Kafası çalışıyor ama onu cidden Daryl ve Rosita tarafından kaçırıldığı zaman Rosita’nın elinden kurtulmasından anladık. Bir insanın üstüne kusup kaçmak nasıl bir aklın ürünüdür ya? Cidden güldürdü. Bu arada küllerin arasına saklanması da akıllıca bir hareketti ama acınası hayat lafına çok bozuldu ve gerçekten kötü oldu sanırım. Ellerinden kurtulduktan sonra mermi atölyesine gidip yaptığı konuşmada bunu gösterdi. Aslında sadece hayatta kalmak için Negan’a çalışan o adam artık gerçek bir savior oldu diyebiliriz. Bakalım akıbeti ne olacak.

Aaron sen ne hırslı, mücadeleci bir abiymişsin ya. Ormanda aç ve susuz bir şekilde amazonları da savaşa dahil etmek için günlerce bekledi adam ama sonunda yumuşadılar gibi. Sanırım istediğini alacak. Bu arada bir daha ki bölümde büyük savaş olacak diye düşünürsek amazonların da katılması savaşın seyrini değiştirebilir.

Negan yuvaya geri döndü ve bu bölüm kesinlikle onun bölümüydü diyebiliriz. Ters köşe üstüne ters köşe yaptı resmen. Önce Dwight’a yaklaştı, gözdağı verdi ve güvendiğini gösterdi , sonra Simon’ı affetmiş gibi davrandı ki Simon’ın gücü ne kadar sevdiğini ve bir daha darbe girişi yapacağını tahmin ettiği için Dwight’ı da kullanarak Simon’ın hainliğini kanıtladı. Sonra da ormanda Laura’ya rastlaması sayesinde Dwight’ın da hain olduğunu ortaya çıkarıp resmen strike yaptı diyebilirim. Belki hepsini bulması şans diye düşünebilirsiniz ama hepsini yerinde kullanması gerçekten çok zekiceydi ve Negan bir kere daha reis olduğunu kanıtladı. Bu arada Simon ile yaptığı birebir dövüş biraz riskliydi ama aynı zamanda akıllıca bir hareketti de. Büyük bir gözdağı vermiş oldu(Gerçi Lucille ile kafasını patlatsa daha iyi bir gözdağı unsuru olabilirdi ama.) Bakalım Dwight için neler düşünüyor, öldürmediğine göre onun için de büyük planları var sanırım.

Dizinin sonunda ise Michonne Negan’a Carl’ın ona yazdığı mektubu okudu. Yine gördük ki Negan, Carl’a gerçekten değer vermiş yada önemsemiş diyebiliriz. Ölümüne üzüldü ve mektubu duyunca bir an cidden vazgeçeceğini sandım savaşmaktan ve barışı kabul edecek diye düşündüm ve ümitlendim ama Rick ve Negan, ikisi de, savaşmakta kesin kararlılar ve Negan da son sözünü söyledi zaten.

Evet bölüm hakkındaki genel görüşlerim bunlardı. Dizi her zaman yaptığı gibi son bölümlere doğru heyecanı üst seviyeye çekmeye başladı. Bir daha ki bölüm sezon finali ve The Walking Dead sezon finallerini hep gelecek sezonu heyecanla beklememizi sağlayacak derecede heyecanlı ve soru işaretleri bırakan bir şekilde yapıyor. Evet arkadaşlar sizde yazı ve bölüm hakkındaki görüşlerinizi yorumlara belirtebilirsiniz. Sezon finalinde görüşmek üzere.

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top