Dizi Eleştirileri

The Walking Dead 8.sezon 16.bölüm

Evet arkadaşlar The Walking Dead 8.sezon 16.bölüm yani sezon finaliyle sizlerleyim. Yazıya geçmeden tekrardan hatırlatma yapmak istiyorum, bu bir eleştiri yazısı olduğu için spoiler içermektedir.

Bölüm Hakkında:

Bu sezon finali izlediğimiz diğer finallerden oldukça farklıydı. The Walking Dead’ın o hep yaptığı heyecan dolu, son ana kadar geren ve sonuyla bir daha ki sezonu beklememizi sağlayan o hareketli, bol gerilimli sezon finallerinden çok farklı bir finaldi bana göre. Bakalım bu bölümde neler olmuş:

Dizi oldukça duygusal başladı diyebiliriz. Rick’in Carl’ın mektupta bahsettiği o küçük halini gezdirdiği bir flashback sahnesi ile başladı ve Rick ve Siddiq arasında geçen Carl’ın nasıl öldüğünden bahsettiği bir diyalogla devam etti. Önceki bölümlerde dedim yine diyorum, ilk sezonlarda baş belası sıkıntılı bir velet olsa da bu gözler cidden Carl’ı arıyor, gerçekten özlediğim bir karakter olacağını düşünmezdim ama keşke olsaydı dediğim bir karakter.

Şu operasyona gitmeden önce yaptıkları konuşmalar çok masalsı değil mi? Her şey çok güzel olacak minvalinde yaptıkları umut dolu konuşmaların diziyi bazen Alice Harikalar Diyarında’ya çevirdiğini düşünüyorum. Şu Jerry ve Ezekiel arasında geçen konuşma örneğin. Bilmiyorum bana fazla yapmacık geliyor ya.

Bu bölüm asıl vurucu kısma gelmek istiyorum. Tuzak üstüne tuzak kısmına ve bölümün asıl kahramanına değinmek istiyorum. Rick, Negan’a tuzak kuracağını düşündü, Negan aslında Rick’e tuzak kurmuş ama asıl beklenmedik olan ve herkesi şaşırtan tuzak kesinlikle ama kesinlikle Eugene’in oyunuydu diyebilirim. Mermileri sabote edip saviorların silahlarının ellerinde patlamasını sağlamadı ve bunu kesinlikle ama kesinlikle hiç beklemiyordum diyebilirim. O kadar bölüm insanların küfür ettiği adam geldi tüm grubu kurtardı cidden güzel ters köşe geldi.

Rick’ın Negan’ı neredeyse öldüreceğini sandım ama öldürmedi, iyileştirdi. Benim için cidden korkutucuydu ya dizide sevdiğimiz bir karakter var ve adam diziyi taşıyor, onu da öldürmesinler bari ya. Siddiq’e Negan’ı iyileştirmesini söyledi ama bu durumda da Maggie ve grubun bir kısmını karşısına aldı. Rick’ın Carl’ın mektubunda yazdığı ütopyayı kurma çabaları sonuç verecek mi göreceğiz bakalım ama yavaştan başladılar gibi.

Arkadaşlar bölüm hakkındaki görüşlerim bunlardı. Bir sezonun daha sonuna geldik ve oldukça farklı bir sezon finali izledik. Gelecek sezon hapiste bir Negan, Alice Harikalar Diyarında, herkes mutlu tarzında bir diziyle başlayıp yeni düşmanların geleceği bir sezon göreceğiz. Aynı zamanda içeride de Maggie, Daryl ve Jesus koalisyonunda bir hain darbe planı izleyeceğiz gibi gözüküyor. Sizde yazı, bölüm ve gelecek sezon hakkındaki fikirlerinizi ve görüşlerinizi yorumlara yazabilirsiniz. Buradan bu yazı dizisini takip eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Gelecek sezon görüşmek üzere.

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top