Film Önerileri

Tolkien

“In a hole in the ground, there lived a Hobbit.”

2019 yapımı filmimizin kadrosunda Nicholas Hoult, Lily Collins, Anthony Boyle, Patrick Gibson, Derek Jacobi gibi oyuncular bulunuyor. Filmin yönetmenliğini ise Lefkoşa doğumlu Fin yönetmen Dome Karukoski üstleniyor.

Filmimiz fantastik dünyanın en önemli yazarı olan J. R. R. Tolkien’in hayatını anlatan bir biyografi filmi. Çocukluğunu, gençliğini, askerlik dönemini ve eşi Edith ile tanışmalarına yer veren filmimiz IMDB’den de 6.9 puan aldı.

Film hakkında gerekli bilgileri verdiğime göre düşüncelerime geçecek olursam, film aynısını defalarca kez izlediğimiz biyografi filmlerinden çok da farklı bir değil. Biyografi filmlerinin pek çoğu gibi o da aynı formülü işlemiş ama bu filmin özel yanı, en azından benim için, Yüzüklerin Efendisi serisine yapılan pek çok güzel göndermeydi. Filmde Tolkien’in hayatı biraz yüzeysel olarak anlatılsa da, kitapları yazma ve yazarken yaşadıklarına pek değinilmese de ve diğer biyografi filmleriyle aynı formülü izleyip de normal bir biyografi filmi olmaktan öteye geçemese de filmi yine de severek izlediğimi belirtmeliyim. Naçizane önerim de eğer Tolkien ve Orta Dünya sever biriyseniz zaten benim gibi izlemişsinizdir ya da izlemeyi düşünüyorsunuzdur. Orta Dünya ve Yüzüklerin Efendisi serisi ile pek aranız yoksa bile izlemenizi öneririm. Hem aileniz ile izleyebileceğiniz hem de izlerken güzel zaman geçireceğiniz bir film olduğunu düşünüyorum.

Bu yazımızın sonuna geldik. Diğer önerilerimizde görüşmek üzere arkadaşlar, Orta Dünya ile kalın.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top