Oyun Haberleri

Türk Oyun Piyasası

Türk oyun piyasası diğer ülkelere göre oldukça geride. Türk oyuncuların kendi kültürüne kendi tarzına yabancı kalmak zorunda bırakılıyor. 2. sınıf oyuncu muamelesi görüyorlar veya görüyoruz. Peki bu zamana kadar bunun hakkında kaç şirket elini taşın altına koydu veya kaç yazılımcı ağabeyimiz bir ürün çıkarmaya çalıştı.

Kuşkusuz Türk oyun tarihinin babası, dünya çapında da başarılar sağlamış gerek grafikleri gerek fizik motorları ile gerçek bir üne sahip olan Mount and Blade’dir. Aslında sadece bizi gururlandıracak tek bir oyun yok demek istesem de maalesef bizi gururlandıran tek Türk yapımı.

Peki sorun nerede?

Oyun delisi neslimizin, gecesini gündüzünü oyun oynayarak geçirmesine rağmen neden hala bu kadar gerideyiz?

Neden büyük yazılımcılarımız yabancı şirketler altında çalışıp başka devletler altında güzel işler başarıyor?

Önce sorunlar hakkında konuşalım. Bildiğimiz üzere aslında teknoloji ülkemize geç geldi belki de bu yüzdendir veya bunun tembelliğidir. İnsanların bir şeyler yapmadan önce gireceği maddi zararları düşünmeleridir. Yardımcı olacak birini yanında bulamamasıdır.Yaşlı teyzelerimizin kalk artık şu bilgisayar başından demeleridir.

‘Ben kızımı memura veririm’ diyen vizyonsuz neslin yeni jenerasyonu ezmesidir belkide.

Sonuç olarak elimizde kalanlar ise beyin göçleri. Artık bütün Dünya’nın da kabul ettiği gibi bizimde kabul etmemiz gerekmekte yeni dünya teknoloji dünyası. Yeni Dünya sanal gerçeklik Dünya’sıdır.

Türk oyun piyasasına etki eden en önemli etkenler bunlardır işte. Daha fazla sahiplenmelere ihtiyacımız var. Türkiye’mizi  sanal Dünya’da da temsil etmeliyiz.

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top