Kategorize

Ufak Tefek Cinayetler Modası

Son zamanların bana göre en iyi ve en değişik konsepte sahip dizilerinden biri ufak tefek cinayetler oldu. Türk dizilerinin sürekli tekrar eden konuları, sonunu tahmin edeceğimiz sahneler, zengin kız fakir oğlan vs. tarzının dışına çıkıp aksiyonlu, ne olacağını tahmin edemediğimiz, sonra ki bölümü heyecanla beklediğimiz bu dizi çıktı karşımıza. Düzenli olarak her hafta izlediğim, bu bölümde ne olacak diye düşünürken aynı zamanda acaba bu bölümde ne giydiler, hangi kıyafetler tercih ediliyor diye de düşünmeye başladım. Dizinin konusundan sonra en çok konuşulan, karakterlerin kıyafetleri oldu. Şimdi Merve, Oya, Pelin ve Arzunun tarzına ve kıyafetlerine göz atacağız;

Merve…

Dört kadının ve sarmaşığın lideri diyebiliriz Merve için. Sarmaşıkta ki her şey ondan sorulur, herkes Merve’den emir alır ve her şey onun istediği gibi olur. Her zaman kendi çıkarlarını düşünen, zeki, hırslı kadın giyim tarzına da bunu oldukça yansıtıyor. Kraliçe arı, kıyafetlerinde her zaman iddialı parçalar kullanıyor. Şık kumaş pantolonlar, ışıltılı elbiseler, tulumlar, topuklu ayakkabılar, şıkır şıkır çantalar yani tam anlamıyla kadınsı ve cesur. Resimde gördüğümüz tulum omzu açıkta bırakan, fırfır detaylı, yarım kollu bu tulum, Merve’nin vücudu için biraz dar bulsam da heybetli duruşuna yakıştırdım. Boynunda ki zarif kolyesi, dalgalı saçları ve hafif makyajı ile oldukça klas duruyor. Ve tabii ki Merve’nin kıyafetlerinde ki imzası, olmazsa olmazı, omzuna attığı paltoları. Hemen hemen her kıyafetinde gördüğümüz paltolarını omzuna atarak havasına hava katıyor diyebiliriz.

Oya…

İyi kalpli, adaletli, zarif, düşünceli kısacası mükemmel kadın, Doktor Oya. O da kıyafetlerinde karakterinin sakinliğini, asilliğini ve sadeliğini oldukça yansıtıyor. Tercih ettiği bluzlar, etekler, sade ve zarif elbiseler tek kelimeyle muhteşem… Bu resimde gördüğümüz gibi Oya kıyafetlerinde genellikle şifon tercih ediyor. Bembeyaz bu kombin benim çok hoşuma gitti. Şifon eteği, içinde ki beyaz bluzu, kıyafeti biraz daha sporlaştıran saati ve krem tonlarında ki çantası çok güzel bir uyum içinde. Tek eleştirim, ceketinin eteği ile aynı boyda olmasını isterdim. Oyanın kıyafetleri kadar saçları da çok alımlı ve havalı duruyor. Bazen arkada hafif toplaması bazen açık bırakması bazen atkuyruğu yapması… Saçları Oyanın her şeyi diyebiliriz. Göz makyajına da ayrıca bayılıyorum. Anlayacağınız tam bir oya hayranıyım klasik, zarif tarzıyla Oya benim dört kadın arasında ki favorim.

Pelin…

Merve’nin kankası, yandaşı, emrine amade Pelin… Dizide sinsi, kıskanç, hırslı bir kadın olan karakterimiz, bu karanlık ve sinsiliği kıyafetlerine aynen aktarıyor. Pelin için derilerin kadını diyebiliriz. Giyim tarzı genel itibariyle deriden oluşuyor. Özellikle dizin altında biten deri yırtmaçlı etekleri, onun altına giydiği uzun çizmeleri, balıkçı kazakları ve üstüne attığı deri ceketleriyle kendine has değişik bir tarza sahip Pello. Bu resimde klasik deri eteklerinden değil de dar bir deri pantolon görüyoruz üstüne giydiği transparan bluz deriyi daha da güçlendirmiş diyebiliriz. Bilekte biten fileli botlarını pek hoş bulmadım saçını iste atkuyruğu olarak hayal ettiğimde daha güzel duruyor. Fakat genel tarzıyla Pelin farklı ve güçlü bir giyim tarzına sahip.

Arzu…

Saf, iyi kalpli, ilgili bir anne ve lezzetli yemekler yapan güzel zarif bir kadın Arzu. Ev işleriyle, yemek yapmakla ve çocuklarıyla ilgilenmekle uğraştığı için kendine bakmaya pek zaman bulamayan Arzu sade ve daha çok spor şık giyiniyor. Çeşit çeşit gömlekleri, kumaş ve Jean pantolonları ve düz spor ayakkabıları Arzunun koşuşturmalı hayatı için oldukça ideal. Son bölümlerde iş kadını olmaya karar veren ve çalışmaya başlayan Arzu iş hayatında girdikten sonra kendine fazlasıyla baktığını ve çok şık kıyafetler tercih ettiğini görüyoruz. Her iki tarzda Arzuya yakışsa da onu bakımlı görmeyi daha çok seviyoruz diyebiliriz. Resimde gördüğümüz kıyafetleri de şık bir gömlek ve altına tercih ettiği lacivert pantolonu, doğal saçlarıyla tam anlamıyla Arzuyu yansıtmış.

 

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 3,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top