Oyun Önerileri

What Remains of Edith Finch

             Kitap gibi oyun. Evet tam olarak bu karşılığı. Bir kitabı yaşamak, bir kitabın başrolünde olmak… Yürüme Similatörü kategorisindeki oyunların yansıtmak istediği her duyguyu oynayıcısına yansıtan bir oyun What Remains of Edith Finch. 

             Kasvetli bir havada elimizde günlükle, bulunduğumuz vapurun arkasında bıraktığı dalgaları izlerken buluyoruz kendimizi. İlk etkileşimimiz günlüğümüzle oluyor ve hikayemize giriş yapıyoruz. Henüz ilk dakikalarda başlayan duygu seli, 2.5 saatlik bir oynanış süresinde gittikçe taşkınlığını arttırıyor ve oyun bittikten sonra bile içinize işlemeye devam ediyor. Alice’in Harikalar Diyarı’ndan alınmış bir ev buluyoruz karşımızda. Yıllar önce terk ettiğimiz, çocukluğumuzun geçtiği aile evi. Ağaçların içinden eve uzanan patikada yürümeye devam ediyoruz. Karakterimiz Edith’in arka planda okuduğu günlüğün sesi bize eşlik ediyor ve muhteşem bir hikayeye konuk olacağımız oyunumuz başlıyor.

               What Remains of Edith Finch bitirmek için sabırsızlanıp bitirdiğinizde de neden bu kadar hızlı bitirdim diyeceğiniz, içinizde bıraktığı boşluğu bir süre dolduramayacağınız bir oyun.  Her dakikası ruhunuza dokunacak bu oyunu kaçırmamanız dileğiyle…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top